Resultater – JFM Stafet 2017 |
|||||
2017-08-26 | |||||
D/H max 43 | (11 / 11) | Tid | Efter | ||
1. | FROS/Melfar 1 | 1:08:34 | |||
1. | Hedvig Valbjørn Gydesen | 25:21 | 25:21 | ||
2. | Magnus Lindahl | 17:51 | 43:12 | ||
3. | Jonas Gabs | 25:22 | 1:08:34 | ||
2. | Kolding OK 1 | 1:09:26 | +0:52 | ||
1. | Gustav Vinther Østermark Jensen | 26:59 | 26:59 | +1:38 | |
2. | Christian Skaarup Uhlemann | 18:56 | 45:55 | +2:43 | |
3. | Søren Eg Staugaard | 23:31 | 1:09:26 | +0:52 | |
3. | Horsens OK 1 | 1:21:05 | +12:31 | ||
1. | Theresa Skouboe | 33:12 | 33:12 | +7:51 | |
2. | Jonas Ellegård Kokholm | 16:47 | 49:59 | +6:47 | |
3. | Jacob Klærke Mikkelsen | 31:06 | 1:21:05 | +12:31 | |
4. | OK Pan 1 | 1:21:31 | +12:57 | ||
1. | Anders Secher Thomsen | 33:11 | 33:11 | +7:50 | |
2. | Casper Staehelin Blakskjær | 17:58 | 51:09 | +7:57 | |
3. | Søren Møller Skaug | 30:22 | 1:21:31 | +12:57 | |
5. | Silkeborg OK 1 | 1:31:43 | +23:09 | ||
1. | Johanne Biering | 35:38 | 35:38 | +10:17 | |
2. | Asbjørn Faber Fenger-Grøn | 20:36 | 56:14 | +13:02 | |
3. | Tobias Biering | 35:29 | 1:31:43 | +23:09 | |
6. | Kolding OK 2 | 1:47:13 | +38:39 | ||
1. | Jens Dalgaard | 32:45 | 32:45 | +7:24 | |
2. | Emma Skovsted Holt | 25:14 | 57:59 | +14:47 | |
3. | Cecilia Skaarup Uhlemann | 49:14 | 1:47:13 | +38:39 | |
7. | OK Pan 2 | 1:47:59 | +39:25 | ||
1. | Anna Taagehøi Nykjær | 37:50 | 37:50 | +12:29 | |
2. | Sara Guldmann | 27:30 | 1:05:20 | +22:08 | |
3. | Mads Stavlund Skødt | 42:39 | 1:47:59 | +39:25 | |
8. | FROS/Melfar 2 | 1:48:01 | +39:27 | ||
1. | Laurits Egdal Kortegård | 47:02 | 47:02 | +21:41 | |
2. | August Gabs | 20:00 | 1:07:02 | +23:50 | |
3. | Line Skousen | 40:59 | 1:48:01 | +39:27 | |
9. | Horsens OK 2 | 2:40:13 | +91:39 | ||
1. | Mathias klinge Cornelius | 1:05:30 | 1:05:30 | +40:09 | |
2. | Benjamin Buhl | 21:34 | 1:27:04 | +43:52 | |
3. | Eline Rahbek Thyssen | 1:13:09 | 2:40:13 | +91:39 | |
OK H.T.F. 1 | Fejlklip | ||||
1. | Louis H. Jensen | 32:37 | 32:37 | +7:16 | |
2. | Lasse Klogborg | Fejlklip | Fejlklip | ||
3. | Mathilde Schrøder Larsen | 43:06 | Fejlklip | ||
Herning Orienteringsklub | Fejlklip | ||||
1. | Daniel B. Schmidt | Fejlklip | Fejlklip | ||
2. | William Ove Kousgaard | 31:29 | Fejlklip | ||
3. | Signe Kirkegaard | 44:05 | Fejlklip | ||
D12 | (6 / 6) | Tid | Efter | ||
1. | FIF Hillerød Orientering 1 | 59:01 | |||
1. | Silje Halberg Petersen | 21:34 | 21:34 | +0:18 | |
2. | Alde Funder Skovlyst | 16:01 | 37:35 | ||
3. | Ebba Graff Frederiksen | 21:26 | 59:01 | ||
2. | OK Pan 1 | 1:11:34 | +12:33 | ||
1. | Emilie Skov Dalgaard | 21:16 | 21:16 | ||
2. | Iris Skammelsen Gilleladen | 22:19 | 43:35 | +6:00 | |
3. | Regine Kaltoft | 27:59 | 1:11:34 | +12:33 | |
3. | Horsens OK 1 | 1:14:18 | +15:17 | ||
1. | Ella Klærke Mikkelsen | 30:31 | 30:31 | +9:15 | |
2. | Esther Henriksen | 18:56 | 49:27 | +11:52 | |
3. | Johanne Skouboe | 24:51 | 1:14:18 | +15:17 | |
4. | OK Snab 1 | 1:21:40 | +22:39 | ||
1. | Agnes Fjordside Pagh | 34:53 | 34:53 | +13:37 | |
2. | Lea Lyders Gade | 21:25 | 56:18 | +18:43 | |
3. | Olivia Fjordside Pagh | 25:22 | 1:21:40 | +22:39 | |
Silkeborg OK 1 | Fejlklip | ||||
1. | Sigrid Øhlenschlæger Nielsen | 21:22 | 21:22 | +0:06 | |
2. | Astrid Faber Fenger-Grøn | 16:47 | 38:09 | +0:34 | |
3. | Siv Borup Fredberg | Fejlklip | Fejlklip | ||
OK Snab 2 | Fejlklip | ||||
1. | Thyra Madsen | 34:57 | 34:57 | +13:41 | |
2. | Laura Busch | Fejlklip | Fejlklip | ||
3. | Tilde Westergaard | 29:17 | Fejlklip | ||
D16 | (4 / 4) | Tid | Efter | ||
1. | OK Snab 1 | 1:54:53 | |||
1. | Rikke Rasmussen | 44:41 | 44:41 | +1:51 | |
2. | Johanne Kaysen Thomsen | 35:41 | 1:20:22 | ||
3. | Eva Örnhagen Jørgensen | 34:31 | 1:54:53 | ||
2. | Horsens OK 1 | 2:01:17 | +6:24 | ||
1. | Elanor Henriksen | 42:50 | 42:50 | ||
2. | Laura Holm Nielsen | 38:10 | 1:21:00 | +0:38 | |
3. | Rebecca Loft Thyssen | 40:17 | 2:01:17 | +6:24 | |
3. | Rold Skov OK 1 | 2:07:56 | +13:03 | ||
1. | Ida Riis Madsen | 45:06 | 45:06 | +2:16 | |
2. | Laura Bobach | 37:50 | 1:22:56 | +2:34 | |
3. | Gertrud Riis Madsen | 45:00 | 2:07:56 | +13:03 | |
4. | FROS/Melfar 4 | 2:58:51 | +63:58 | ||
1. | Matilde Skousen | 1:03:20 | 1:03:20 | +20:30 | |
2. | Thea Veng Basse | 58:28 | 2:01:48 | +41:26 | |
3. | Maya Jensen | 57:03 | 2:58:51 | +63:58 | |
D20 | (4 / 4) | Tid | Efter | ||
1. | TC Sjælland 3 | 1:55:00 | |||
1. | Agnes Nørgård Kracht | 37:29 | 37:29 | ||
2. | Annika Simonsen | 39:17 | 1:16:46 | ||
3. | Ida Øbro | 38:14 | 1:55:00 | ||
2. | Søllerød OK 1 | 2:28:40 | +33:40 | ||
1. | Astrid Maag | 45:35 | 45:35 | +8:06 | |
2. | Alberte Kaae-Nielsen | 46:35 | 1:32:10 | +15:24 | |
3. | Camille Marie Næstoft Juhl | 56:30 | 2:28:40 | +33:40 | |
3. | Kolding OK 1 | *3:05:47 | +70:47 | ||
1. | Christa Blach Madsen | 1:14:27 | 1:14:27 | +36:58 | |
2. | Trine Eg Staugaard | 1:02:38 | 2:17:05 | +60:19 | |
3. | Tine Dalgaard | 48:42 | *3:05:47 | +70:47 | |
Silkeborg OK 1 | Fejlklip | ||||
1. | Celine Hinge Krogsgaard | 48:17 | 48:17 | +10:48 | |
2. | Sara Lysemose Poulsen | Fejlklip | Fejlklip | ||
3. | Birka Øhlenschlæger Nielsen | 50:25 | Fejlklip | ||
D21 | (3 / 3) | Tid | Efter | ||
1. | Faaborg OK 1 | 2:14:42 | |||
1. | Inge S. Knudsen | 47:01 | 47:01 | +5:43 | |
2. | Sarah Kathrine Nissen Pedersen | 47:27 | 1:34:28 | +7:01 | |
3. | Emma Klingenberg | 40:14 | 2:14:42 | ||
2. | OK Pan 1 | 2:25:24 | +10:42 | ||
1. | Rie Stenhøj Baun McGrail | 41:31 | 41:31 | +0:13 | |
2. | Stinne Skammelsen | 45:56 | 1:27:27 | ||
3. | Sofie Secher Thomsen | 57:57 | 2:25:24 | +10:42 | |
Horsens OK 1 | Fejlklip | ||||
1. | Astrid Ank Jørgensen | 41:18 | 41:18 | ||
2. | Alberte Loft Thyssen | Fejlklip | Fejlklip | ||
3. | Maiken Rahbek Thyssen | 1:11:59 | Fejlklip | ||
D40 | (3 / 3) | Tid | Efter | ||
1. | Horsens OK 1 | 2:25:17 | |||
1. | Susanne Loft Thyssen | 53:22 | 53:22 | +12:26 | |
2. | Rikke Holm Jensen | 40:07 | 1:33:29 | ||
3. | Irene K. Mikkelsen | 51:48 | 2:25:17 | ||
2. | Odense OK 1 | 3:09:13 | +43:56 | ||
1. | Lone Fyhn Olesen | 57:13 | 57:13 | +16:17 | |
2. | Gitte R. Christoffersen | 59:41 | 1:56:54 | +23:25 | |
3. | Katalin Bolko Kongstad | 1:12:19 | 3:09:13 | +43:56 | |
3. | FIF Hillerød Orientering 1 | 3:34:57 | +69:40 | ||
1. | Maria M. Høyer Staugaard | 40:56 | 40:56 | ||
2. | Heidi L. Holmberg | 1:24:45 | 2:05:41 | +32:12 | |
3. | Bente Kjær Hemmingsen | 1:29:16 | 3:34:57 | +69:40 | |
D50 | (6 / 6) | Tid | Efter | ||
1. | OK Sorø 1 (UFK) | 2:40:09 | |||
1. | Mette Filskov | 48:21 | 48:21 | ||
2. | Søs Munch Hansen | 55:12 | 1:43:33 | ||
3. | Annette Bonde | 56:36 | 2:40:09 | ||
2. | Viborg OK 1 | 3:14:07 | +33:58 | ||
1. | Lene Bejer Damgaard | 1:00:58 | 1:00:58 | +12:37 | |
2. | Helle Nikkel | 1:09:10 | 2:10:08 | +26:35 | |
3. | Lene Stick Nielsen | 1:03:59 | 3:14:07 | +33:58 | |
3. | Silkeborg OK 1 | 3:25:28 | +45:19 | ||
1. | Dorthe Hansen | 48:21 | 48:21 | ||
2. | Inger Lise Simonsen | 1:12:56 | 2:01:17 | +17:44 | |
3. | Britt Hermanrud | 1:24:11 | 3:25:28 | +45:19 | |
4. | OK Syd 1 | *4:09:05 | +88:56 | ||
1. | Helle Termansen | 1:18:05 | 1:18:05 | +29:44 | |
2. | Anne-Marie Jensen | 1:41:18 | 2:59:23 | +75:50 | |
3. | Ulla Pallesen | 1:09:42 | *4:09:05 | +88:56 | |
5. | Horsens OK 1 | *4:42:57 | +122:48 | ||
1. | Karen Sieg | 1:24:50 | 1:24:50 | +36:29 | |
2. | Lene Kofoed Petersen | 1:53:47 | 3:18:37 | +95:04 | |
3. | Britta Ank Pedersen | 1:24:20 | *4:42:57 | +122:48 | |
OK Snab 1 | Fejlklip | ||||
1. | Irene Gammeljord | Fejlklip | Fejlklip | ||
2. | Helene Nissen | 1:05:38 | Fejlklip | ||
3. | Charlotte Angel Christensen | 1:09:45 | Fejlklip | ||
D60 | (2 / 2) | Tid | Efter | ||
1. | Horsens OK 1 | 3:03:18 | |||
1. | Tove Straarup | 1:05:12 | 1:05:12 | +8:50 | |
2. | Susanne Baun | 1:03:52 | 2:09:04 | ||
3. | Trille Ditlevsen | 54:14 | 3:03:18 | ||
Silkeborg OK 1 | Udgået | ||||
1. | Ingrid Johannsen | 56:22 | 56:22 | ||
2. | Susanne Gasbjerg | 1:14:22 | 2:10:44 | +1:40 | |
3. | Anne-Mette Kirkegaard | Udgået | Udgået | ||
H12 | (7 / 7) | Tid | Efter | ||
1. | Kolding OK 1 | 48:35 | |||
1. | Emil Dalgaard | 18:46 | 18:46 | +1:35 | |
2. | Johan Dalgaard | 13:38 | 32:24 | +0:17 | |
3. | Niels Dalgaard | 16:11 | 48:35 | ||
2. | FIF Hillerød Orientering 1 | 51:08 | +2:33 | ||
1. | Torbjørn Høyer Staugaard | 18:47 | 18:47 | +1:36 | |
2. | Frederik L. Holmberg | 13:34 | 32:21 | +0:14 | |
3. | Gustav Kjær Hemmingsen | 18:47 | 51:08 | +2:33 | |
3. | Horsens OK 1 | 53:19 | +4:44 | ||
1. | Frederik Brynning Bøje | 17:12 | 17:12 | +0:01 | |
2. | Bastian Bjerre | 15:15 | 32:27 | +0:20 | |
3. | Elias Fuglgaard | 20:52 | 53:19 | +4:44 | |
4. | OK Snab 1 | 57:50 | +9:15 | ||
1. | Axel Örnhagen Jørgensen | 17:11 | 17:11 | ||
2. | Ebbe Bloch Rosenvinge | 14:56 | 32:07 | ||
3. | Rasmus Edvardsen | 25:43 | 57:50 | +9:15 | |
5. | OK Snab 2 | 1:20:45 | +32:10 | ||
1. | Lasse Edvardsen | 26:37 | 26:37 | +9:26 | |
2. | Signe Enggaard Jensen | 26:31 | 53:08 | +21:01 | |
3. | Gunner Madsen | 27:37 | 1:20:45 | +32:10 | |
6. | FROS/Melfar 5 | 1:20:46 | +32:11 | ||
1. | Daniel Mikkelsen | 39:00 | 39:00 | +21:49 | |
2. | Valdemar Egdal Kortegård | 14:03 | 53:03 | +20:56 | |
3. | Magnus Fannar Madsen | 27:43 | 1:20:46 | +32:11 | |
FROS/Melfar 3 | Fejlklip | ||||
1. | Mette Jensen | 38:59 | 38:59 | +21:48 | |
2. | Jakob Skousen | Fejlklip | Fejlklip | ||
3. | Johanna K. Madsen | 30:02 | Fejlklip | ||
H16 | (3 / 3) | Tid | Efter | ||
1. | OK Snab 1 | 1:47:04 | |||
1. | Jeppe Liengård Caspersen | 37:38 | 37:38 | ||
2. | Felix Isaksen | 32:34 | 1:10:12 | ||
3. | Morten Örnhagen Jørgensen | 36:52 | 1:47:04 | ||
2. | FIF Hillerød Orientering 1 | 2:37:48 | +50:44 | ||
1. | Sigrid Høyer Staugaard | 50:50 | 50:50 | +13:12 | |
2. | Gustav L. Holmberg | 45:08 | 1:35:58 | +25:46 | |
3. | Asger L. Holmberg | 1:01:50 | 2:37:48 | +50:44 | |
3. | Aarhus 1900 Orientering | 3:42:52 | +115:48 | ||
1. | Astrid Gylling Hougaard | 1:06:15 | 1:06:15 | +28:37 | |
2. | Maria Bo Kølbæk | 1:12:44 | 2:18:59 | +68:47 | |
3. | Mikkel Bo Kølbæk | 1:23:53 | 3:42:52 | +115:48 | |
H20 | (7 / 7) | Tid | Efter | ||
1. | FIF Hillerød Orientering 1 | 2:06:47 | |||
1. | Malthe Poulsen | 43:58 | 43:58 | +7:27 | |
2. | Lukas Kjær Hemmingsen | 48:23 | 1:32:21 | +16:00 | |
3. | Malte Kjær Hemmingsen | 34:26 | 2:06:47 | ||
2. | Silkeborg OK 1 | 2:06:50 | +0:03 | ||
1. | Bjarke Egholm Rude | 44:12 | 44:12 | +7:41 | |
2. | Andreas Bagger Hagner | 47:09 | 1:31:21 | +15:00 | |
3. | Laurits Bidstrup Møller | 35:29 | 2:06:50 | +0:03 | |
3. | Søllerød OK 1 | 2:10:37 | +3:50 | ||
1. | Julius Molsen | 44:25 | 44:25 | +7:54 | |
2. | Lukas Becker | 47:23 | 1:31:48 | +15:27 | |
3. | Anton Werner Løhndorf | 38:49 | 2:10:37 | +3:50 | |
4. | Aalborg OK 1 (UFK) | 2:29:39 | +22:52 | ||
1. | Marko Birk Nielsen | 43:49 | 43:49 | +7:18 | |
2. | Simon Reimers | 55:24 | 1:39:13 | +22:52 | |
3. | Jens Kobæk Edsen | 50:26 | 2:29:39 | +22:52 | |
5. | Allerød OK 1 | 2:31:05 | +24:18 | ||
1. | Lasse August Helweg | 52:00 | 52:00 | +15:29 | |
2. | Theis Munktved | 51:28 | 1:43:28 | +27:07 | |
3. | Rasmus Damgaard Nielsen | 47:37 | 2:31:05 | +24:18 | |
6. | OK Pan 2 (UFK) | 2:36:08 | +29:21 | ||
1. | Stine Bagger Hagner | 51:08 | 51:08 | +14:37 | |
2. | Asbjørn Kaltoft | 50:00 | 1:41:08 | +24:47 | |
3. | Johan Halkjær Dupont | 55:00 | 2:36:08 | +29:21 | |
OK Pan 1 | Fejlklip | ||||
1. | Andreas Bock Bjørnsen | 36:31 | 36:31 | ||
2. | Mikkel Holm Nielsen | 39:50 | 1:16:21 | ||
3. | Mads Møller Skaug | Fejlklip | Fejlklip | ||
H21 | (6 / 6) | Tid | Efter | ||
1. | Horsens OK 1 | 2:08:15 | |||
1. | Kent Kragh | 45:17 | 45:17 | +2:21 | |
2. | Kristian Vad | 44:44 | 1:30:01 | +3:45 | |
3. | Mátyás Péntek | 38:14 | 2:08:15 | ||
2. | TC Sjælland 1 | 2:08:36 | +0:21 | ||
1. | Mikkel Lyskjær | 42:56 | 42:56 | ||
2. | Tim Falck Weber | 43:20 | 1:26:16 | ||
3. | Lasse Falck Weber | 42:20 | 2:08:36 | +0:21 | |
3. | TC Sjælland 2 | 2:33:39 | +25:24 | ||
1. | Gustav Moll | 43:50 | 43:50 | +0:54 | |
2. | Lars Munktved | 50:10 | 1:34:00 | +7:44 | |
3. | Lasse Korsbæk | 59:39 | 2:33:39 | +25:24 | |
4. | OK Snab 1 | 3:07:37 | +59:22 | ||
1. | Rasmus Rasmussen | 53:17 | 53:17 | +10:21 | |
2. | Jens Liengård | 1:05:49 | 1:59:06 | +32:50 | |
3. | Niels Boysen | 1:08:31 | 3:07:37 | +59:22 | |
5. | Horsens OK 2 | 3:07:57 | +59:42 | ||
1. | Nicklas Mønster Jørgensen | 1:03:16 | 1:03:16 | +20:20 | |
2. | Flemming Thyssen | 58:11 | 2:01:27 | +35:11 | |
3. | Thomas Emil Jensen | 1:06:30 | 3:07:57 | +59:42 | |
OK Pan / FIF 2 (UFK) | Ej startet | ||||
1. | Lasse Grøn | Ej startet | Ej startet | ||
2. | Cecilie F. Klysner | Ej startet | Ej startet | ||
3. | Poul Grøn | Ej startet | Ej startet | ||
H40 | (10 / 10) | Tid | Efter | ||
1. | OK Snab 1 | 1:56:12 | |||
1. | Martin Busch | 40:03 | 40:03 | +2:40 | |
2. | Flemming Jørgensen | 36:41 | 1:16:44 | ||
3. | Jesper Fenger-Grøn | 39:28 | 1:56:12 | ||
2. | Silkeborg OK 1 | 2:07:06 | +10:54 | ||
1. | Poul Mouritsen | 47:48 | 47:48 | +10:25 | |
2. | Keld Hinge Krogsgaard | 39:33 | 1:27:21 | +10:37 | |
3. | Thomas Fredberg | 39:45 | 2:07:06 | +10:54 | |
3. | Horsens OK 1 | 2:18:57 | +22:45 | ||
1. | Nicolaj Nielsen | 43:12 | 43:12 | +5:49 | |
2. | Mads Mikkelsen | 53:21 | 1:36:33 | +19:49 | |
3. | Carsten Thyssen | 42:24 | 2:18:57 | +22:45 | |
4. | OK Pan 1 | 2:28:36 | +32:24 | ||
1. | Patrick McGrail | 37:23 | 37:23 | ||
2. | Kell Sønnichsen | 44:01 | 1:21:24 | +4:40 | |
3. | Anders Gilleladen | 1:07:12 | 2:28:36 | +32:24 | |
5. | Odense OK 1 | 2:40:42 | +44:30 | ||
1. | Henrik Steen Andersen | 47:52 | 47:52 | +10:29 | |
2. | Morten Mølgaard Nielsen | 48:01 | 1:35:53 | +19:09 | |
3. | Allan Grundsøe | 1:04:49 | 2:40:42 | +44:30 | |
6. | OK Snab 2 | 3:06:43 | +70:31 | ||
1. | Kaj Isaksen | 1:11:12 | 1:11:12 | +33:49 | |
2. | Lars Pagh | 56:12 | 2:07:24 | +50:40 | |
3. | Peter Gammeljord | 59:19 | 3:06:43 | +70:31 | |
7. | FROS/Melfar 10 | 3:18:54 | +82:42 | ||
1. | Jonas Bo Kirk Egdal | 1:14:16 | 1:14:16 | +36:53 | |
2. | Kim Lindahl | 54:48 | 2:09:04 | +52:20 | |
3. | Jesper Madsen | 1:09:50 | 3:18:54 | +82:42 | |
OK H.T.F. 1 | Fejlklip | ||||
1. | Lars Klogborg | 51:28 | 51:28 | +14:05 | |
2. | Christian Schrøder | 1:20:32 | 2:12:00 | +55:16 | |
3. | Kenneth Graasbøll Petersen | Fejlklip | Fejlklip | ||
Aarhus 1900 Orientering | Fejlklip | ||||
1. | Allan Hougaard | 1:08:16 | 1:08:16 | +30:53 | |
2. | Kim Poulsen | Fejlklip | Fejlklip | ||
3. | Jan Kølbæk | 1:20:15 | Fejlklip | ||
OK Pan 2 | Ej startet | ||||
1. | Annemette Sørensen | 1:42:03 | 1:42:03 | +64:40 | |
2. | Jeanette Finderup | 1:21:25 | 3:03:28 | +106:44 | |
3. | Jan Bille | Ej startet | Ej startet | ||
H50 | (6 / 6) | Tid | Efter | ||
1. | Silkeborg OK 1 | 2:21:59 | |||
1. | Morten Kjær | 50:55 | 50:55 | ||
2. | Jens Børsting | 47:36 | 1:38:31 | ||
3. | Erik Bobach | 43:28 | 2:21:59 | ||
2. | Viborg OK 1 | 2:26:43 | +4:44 | ||
1. | Stig Barrett | 59:57 | 59:57 | +9:02 | |
2. | Jess Rasmussen | 43:50 | 1:43:47 | +5:16 | |
3. | Keld Gade | 42:56 | 2:26:43 | +4:44 | |
3. | Horsens OK 1 | 2:49:58 | +27:59 | ||
1. | Per Mønster Jørgensen | 55:41 | 55:41 | +4:46 | |
2. | Henning Hansen | 56:33 | 1:52:14 | +13:43 | |
3. | Michael Straube | 57:44 | 2:49:58 | +27:59 | |
4. | OK H.T.F. 1 | 3:26:46 | +64:47 | ||
1. | Peter H Juhl | 56:48 | 56:48 | +5:53 | |
2. | Søren Dall | 1:00:12 | 1:57:00 | +18:29 | |
3. | Søren Bertelsen | 1:29:46 | 3:26:46 | +64:47 | |
OK Syd 2 | Fejlklip | ||||
1. | Ove Petersen | Fejlklip | Fejlklip | ||
2. | Michael Termansen | 1:13:59 | Fejlklip | ||
3. | Peter Pallesen | 1:04:16 | Fejlklip | ||
OK Snab 1 | Ej startet | ||||
1. | Niels Nygaard Jensen | 1:01:11 | 1:01:11 | +10:16 | |
2. | Henning Schou | 1:00:28 | 2:01:39 | +23:08 | |
3. | Lars Thaasti | Ej startet | Ej startet | ||
H60 | (9 / 9) | Tid | Efter | ||
1. | Herning Orienteringsklub | 2:10:06 | |||
1. | Jens Jørgen Jensen | 42:55 | 42:55 | ||
2. | Ole Andersen | 42:37 | 1:25:32 | ||
3. | Varny Vestergaard | 44:34 | 2:10:06 | ||
2. | Silkeborg OK 1 | 2:24:09 | +14:03 | ||
1. | Bjarne Christensen | 49:16 | 49:16 | +6:21 | |
2. | Jørgen Jørgensen | 48:40 | 1:37:56 | +12:24 | |
3. | Knud Fjordvald | 46:13 | 2:24:09 | +14:03 | |
3. | OK GORM (UFK) | 2:37:25 | +27:19 | ||
1. | Hans Christian Strib | 53:17 | 53:17 | +10:22 | |
2. | Flemming D. Andersen | 56:02 | 1:49:19 | +23:47 | |
3. | Stig R. Knudsen | 48:06 | 2:37:25 | +27:19 | |
4. | Faaborg OK 1 | 2:57:42 | +47:36 | ||
1. | Erik Ljungdahl | 1:03:23 | 1:03:23 | +20:28 | |
2. | Kurt Petersen | 59:13 | 2:02:36 | +37:04 | |
3. | Erik Damgaard | 55:06 | 2:57:42 | +47:36 | |
5. | OK Pan 1 | *3:10:51 | +60:45 | ||
1. | John Holm | 1:29:50 | 1:29:50 | +46:55 | |
2. | Frank Linde | 58:09 | 2:27:59 | +62:27 | |
3. | Ivan Christensen | 42:52 | *3:10:51 | +60:45 | |
Horsens OK 1 | Fejlklip | ||||
1. | Finn Ingwersen | Fejlklip | Fejlklip | ||
2. | Hans Jørgen Vad | 58:48 | Fejlklip | ||
3. | Peer Straarup | Fejlklip | Fejlklip | ||
Odense OK 1 | Fejlklip | ||||
1. | Niels Rabølle | 57:55 | 57:55 | +15:00 | |
2. | Gerhard Jensen | Fejlklip | Fejlklip | ||
3. | Torben Rasmussen | 54:05 | Fejlklip | ||
Odense OK 2 | Fejlklip | ||||
1. | Bent Aakjær | 54:53 | 54:53 | +11:58 | |
2. | Børge Pedersen | Fejlklip | Fejlklip | ||
3. | Steen Vestergaard | 54:09 | Fejlklip | ||
Ribe OK | Fejlklip | ||||
1. | Kurt Pedersen | Fejlklip | Fejlklip | ||
2. | Leif Pedersen | 1:38:42 | Fejlklip | ||
3. | Torben Jørgensen | 1:05:59 | Fejlklip | ||
H70 | (6 / 6) | Tid | Efter | ||
1. | Odense OK 1 | 2:52:45 | |||
1. | Jørgen Olesen | 50:48 | 50:48 | +1:23 | |
2. | Albert Nielsen | 1:08:42 | 1:59:30 | +8:38 | |
3. | Wolfgang Schulz | 53:15 | 2:52:45 | ||
2. | Horsens OK 1 | 3:03:16 | +10:31 | ||
1. | Troels Jensen | 49:25 | 49:25 | ||
2. | Tage Baun | 1:01:27 | 1:50:52 | ||
3. | Karl Ditlevsen | 1:12:24 | 3:03:16 | +10:31 | |
3. | Faaborg OK | 3:10:36 | +17:51 | ||
1. | Aksel Skovlyst | 51:29 | 51:29 | +2:04 | |
2. | Olav Christoffersen | 1:15:30 | 2:06:59 | +16:07 | |
3. | Hans Larsen | 1:03:37 | 3:10:36 | +17:51 | |
4. | OK Pan 1 | 3:19:14 | +26:29 | ||
1. | Knud Sørensen | 59:24 | 59:24 | +9:59 | |
2. | Finn Hother Madsen | 59:01 | 1:58:25 | +7:33 | |
3. | Bent Nielsen | 1:20:49 | 3:19:14 | +26:29 | |
5. | OK Esbjerg 1 | *3:42:23 | +49:38 | ||
1. | Poul Larsen | 1:16:19 | 1:16:19 | +26:54 | |
2. | Villy Møller Hansen | 1:07:56 | 2:24:15 | +33:23 | |
3. | Louis A. Sørensen | 1:18:08 | *3:42:23 | +49:38 | |
OK H.T.F. 1 | Fejlklip | ||||
1. | Jørn F. Andersen | 53:57 | 53:57 | +4:32 | |
2. | Kaj Ove Rasmussen | 59:19 | 1:53:16 | +2:24 | |
3. | Per F. Henriksen | Fejlklip | Fejlklip | ||
D/H min 185 | (5 / 5) | Tid | Efter | ||
1. | OK Syd 1 | 2:21:11 | |||
1. | Mogens E. Thomsen | 52:07 | 52:07 | +9:56 | |
2. | Hanne Ljungberg | 56:07 | 1:48:14 | +7:55 | |
3. | Karsten Jøhnk | 32:57 | 2:21:11 | ||
2. | Herning Orienteringsklub | 2:35:06 | +13:55 | ||
1. | Gitte Isen | 46:11 | 46:11 | +4:00 | |
2. | Torben Isen | 54:08 | 1:40:19 | ||
3. | Flemming Sasser | 54:47 | 2:35:06 | +13:55 | |
3. | Aalborg OK 1 | 2:40:54 | +19:43 | ||
1. | Poul Bobach | 42:11 | 42:11 | ||
2. | Kirsten Bobach | 1:06:20 | 1:48:31 | +8:12 | |
3. | Kai Ø. Laursen | 52:23 | 2:40:54 | +19:43 | |
4. | Horsens OK 1 | 3:17:33 | +56:22 | ||
1. | Poul Erik Christensen | 44:12 | 44:12 | +2:01 | |
2. | Torben Sørensen | 1:22:44 | 2:06:56 | +26:37 | |
3. | Erna Germann | 1:10:37 | 3:17:33 | +56:22 | |
5. | OK GORM | 3:24:53 | +63:42 | ||
1. | Steen Holmegaard | 56:16 | 56:16 | +14:05 | |
2. | Lilli Hansen | 1:10:44 | 2:07:00 | +26:41 | |
3. | Asta Terkelsen | 1:17:53 | 3:24:53 | +63:42 | |
Åben | (7 / 7) | Tid | Efter | ||
1. | OK GORM | 2:24:03 | |||
1. | Hans V. Petersen | 53:09 | 53:09 | ||
2. | Esben Ø. Pedersen | 36:03 | 1:29:12 | ||
3. | Nanna S. Knudsen | 54:51 | 2:24:03 | ||
2. | Faaborg OK 1 | 2:32:32 | +8:29 | ||
1. | Henning Hedemann | 1:07:56 | 1:07:56 | +14:47 | |
2. | Ethna Cavanagh | 44:37 | 1:52:33 | +23:21 | |
3. | Søren Klingenberg | 39:59 | 2:32:32 | +8:29 | |
3. | Faaborg OK 2 | 2:34:17 | +10:14 | ||
1. | Daniel Nissen Pedersen | 1:09:21 | 1:09:21 | +16:12 | |
2. | Amanda modler Hedemann | 56:52 | 2:06:13 | +37:01 | |
3. | Peter Modler Hedemann | 28:04 | 2:34:17 | +10:14 | |
4. | OK H.T.F. 1 | 2:36:40 | +12:37 | ||
1. | Peter Klogborg | 54:33 | 54:33 | +1:24 | |
2. | Merethe Haahr Francis | 59:45 | 1:54:18 | +25:06 | |
3. | Mads E Juhl | 42:22 | 2:36:40 | +12:37 | |
5. | OK Snab 2 | 2:37:34 | +13:31 | ||
1. | Ulrika Örnhagen Jørgensen | 54:21 | 54:21 | +1:12 | |
2. | Louise Bierkampf Gjørup | 47:45 | 1:42:06 | +12:54 | |
3. | Lone Rasmussen | 55:28 | 2:37:34 | +13:31 | |
6. | Allerød OK 1 | 3:06:15 | +42:12 | ||
1. | Anders Marager | 1:13:33 | 1:13:33 | +20:24 | |
2. | Johannes Marager | 51:59 | 2:05:32 | +36:20 | |
3. | Valdemar Marager | 1:00:43 | 3:06:15 | +42:12 | |
7. | OK Snab 1 | *3:52:12 | +88:09 | ||
1. | Malene Kaysen Thomsen | 1:37:09 | 1:37:09 | +44:00 | |
2. | Rebekka Kaysen Thomsen | 1:08:34 | 2:45:43 | +76:31 | |
3. | Henrik Hauge Thomsen | 1:06:29 | *3:52:12 | +88:09 |
Oprettet af MeOS 3.4.728 (U1): 26-08-2017 15:21:04