DM stafet 2014 9/13/2014, Fovslet, Kolding OK
D50 D55 H65 D45 H55 H60 D20 D21 D35 D40 H50 H40 H45 H20 H21 H35 D65 D60 H/D185 H75 H70 D13-16 D/H-12 DHmax43 H13-16 Åbenmix
D50
(3.2 + 3.2 + 3.2)
1. 5003 Ballerup OK 1 1:56:14
1 Siri Klausen 38:53 2. 38:53 2.
2 Charlotte Grauert 42:08 5. 1:21:01 1.
3 Annette Bonde 35:13 1. 1:56:14 1.
2. 5005 Kolding OK 1 2:11:07 +14:53
1 Anne Mette Abplanalp 48:23 6. 48:23 6.
2 Hanne Staugaard 40:50 3. 1:29:13 4.
3 Vivi Andreassen 41:54 2. 2:11:07 2.
3. 5004 Horsens OK 1 2:18:28 +22:14
1 Karen Sieg 59:41 8. 59:41 8.
2 Britta Ank Pedersen 35:05 1. 1:34:46 6.
3 Lene Kofoed Petersen 43:42 4. 2:18:28 3.
4. 5007 Silkeborg OK 1 2:19:58 +23:44
1 Inga Jager 38:40 1. 38:40 1.
2 Tove Jakobsen 45:34 6. 1:24:14 3.
3 Inger Lise Simonsen 55:44 5. 2:19:58 4.
5. 5006 OK Øst Birkerød 1 2:21:17 +25:03
1 Janet Bentzen 47:15 5. 47:15 5.
2 Birgitte Erskov Halland 36:48 2. 1:24:03 2.
3 Ellis Byrgiel Sommer 57:14 6. 2:21:17 5.
6. 5002 AllePiSk 2 2:43:22 +47:08
1 Ulla Place Petersen 45:28 4. 45:28 4.
2 Karen Wibe Enevoldsen 51:26 7. 1:36:54 7.
3 Helle Thyme 1:06:28 7. 2:43:22 6.
- 5001 AllePiSk 1 Disk.
1 Birgitte Birck 41:57 3. 41:57 3.
2 Maria Iben Sell-Petersen Disk.
3 Charlotte Bergmann 42:11 3.
- 5008 Tisvilde Hegn OK 1 Udg.
1 Susanne Gjedsig Thomsen 50:52 7. 50:52 7.
2 Lena Wraa 40:57 4. 1:31:49 5.
3 Bente Madsen Udg.
D55
(3.1 + 3.2 + 3.2)
1. 5503 Silkeborg OK 1 2:05:37
1 Ingrid Johannsen 35:45 1. 35:45 1.
2 Britt Hermanrud 55:05 2. 1:30:50 1.
3 Dorthe Hansen 34:47 1. 2:05:37 1.
2. 5502 OK Pan Århus 1 2:15:59 +10:22
1 Vibeke Jørgensen 42:38 2. 42:38 2.
2 Elizabeth Borchorst 54:27 1. 1:37:05 2.
3 Mona Nørgaard 38:54 2. 2:15:59 2.
3. 5501 Ballerup OK 1 3:52:03 +1:46:26
1 Alice Brødsgaard 1:09:04 3. 1:09:04 3.
2 AnneLi Aabye 1:39:41 4. 2:48:45 4.
3 Ellen Kühn Jensen 1:03:18 3. 3:52:03 3.
4. 5504 Aarhus 1900 Orientering 1 4:07:58 +2:02:21
1 Lena Deleuran Nørgaard 1:26:22 4. 1:26:22 4.
2 Gerda Henriksen 1:20:14 3. 2:46:36 3.
3 Lone Dybdal 1:21:22 4. 4:07:58 4.
H65
(3.5 + 3.5 + 3.5)
1. 6557 OK GORM 1 1:51:25
1 Karl Kristian Terkelsen 37:38 1. 37:38 1.
2 Hans Christian Strib 39:44 2. 1:17:22 1.
3 Poul Erik Buch 34:03 2. 1:51:25 1.
2. 6562 Søllerød OK 1 1:58:55 +07:30
1 Jørgen Münster-Swendsen 39:59 4. 39:59 4.
2 Christian Strandgaard 41:05 3. 1:21:04 2.
3 Ronnie McGrail 37:51 3. 1:58:55 2.
3. 6560 OK Roskilde 1 2:02:07 +10:42
1 John Tripax 48:38 11. 48:38 11.
2 Ole Svendsen 41:50 4. 1:30:28 7.
3 Janne Brunstedt 31:39 1. 2:02:07 3.
4. 6558 OK H.T.F. 1 2:06:59 +15:34
1 Flemming D. Andersen 40:43 5. 40:43 5.
2 Niels Erik Kofoed 46:42 8. 1:27:25 6.
3 Finn Jørgensen Aaris 39:34 4. 2:06:59 4.
5. 6553 FIF Hillerød Orientering 1 2:07:43 +16:18
1 Aage Damsgaard 47:01 7. 47:01 7.
2 Karsten Schultz 39:40 1. 1:26:41 4.
3 Karsten Funder 41:02 5. 2:07:43 5.
6. 6556 Odense OK 1 2:09:13 +17:48
1 Albert Nielsen 42:44 6. 42:44 6.
2 Jørgen Olesen 44:30 6. 1:27:14 5.
3 Børge Pedersen 41:59 6. 2:09:13 6.
7. 6552 Esbjerg/West 1 2:15:34 +24:09
1 Jens Sørensen 37:53 2. 37:53 2.
2 Erling Nielsen 54:49 10. 1:32:42 8.
3 Mogens Nielsen 42:52 7. 2:15:34 7.
8. 6555 Horsens OK 1 2:24:44 +33:19
1 Eigil Nielsen 39:33 3. 39:33 3.
2 Troels Jensen 46:02 7. 1:25:35 3.
3 Karl Ditlevsen 59:09 9. 2:24:44 8.
9. 6559 OK Pan Århus 1 2:42:04 +50:39
1 Juul Meldgaard 51:48 12. 51:48 12.
2 Per Jessen-Klixbüll 59:53 11. 1:51:41 11.
3 Hans Bloch 50:23 8. 2:42:04 9.
10. 6554 Helsingør SOK 1 3:00:40 +1:09:15
1 Flemming Marcussen 1:12:05 13. 1:12:05 13.
2 John Pihl 42:57 5. 1:55:02 12.
3 Leif Kofoed 1:05:38 10. 3:00:40 10.
11. 6551 AllePiSk 1 3:04:33 +1:13:08
1 Leif Jensen 48:16 10. 48:16 10.
2 Søren Christensen 1:00:18 12. 1:48:34 10.
3 Svend Erik Jensen 1:15:59 11. 3:04:33 11.
12. 6561 OK Øst Birkerød 1 3:47:54 +1:56:29
1 Lasse Schnack 47:36 8. 47:36 8.
2 Erik Lohse 1:22:30 13. 2:10:06 13.
3 Arne Steen Sørensen 1:37:48 12. 3:47:54 12.
- 6563 Tisvilde Hegn OK 1 Ikke startet
1 Niels Landsperg 48:11 9. 48:11 9.
2 Sven Bjerre 48:37 9. 1:36:48 9.
3 Klaus Olsen Ikke startet
D45
(4.4 + 4.4 + 4.4)
1. 4501 Farum OK 1 2:43:48
1 Anette Holm 53:27 2. 53:27 2.
2 Lise Djurhuus Ipsen 55:57 1. 1:49:24 1.
3 Bodil Karlsmose Kliem 54:24 1. 2:43:48 1.
2. 4502 FIF Hillerød Orientering 1 2:55:53 +12:05
1 Lotte Friberg 58:40 3. 58:40 3.
2 Bente Kjær Hemmingsen 1:00:06 3. 1:58:46 4.
3 Maria Douglas Stilling 57:07 2. 2:55:53 2.
3. 4505 Søllerød OK 1 2:56:25 +12:37
1 Iben Maag 47:52 1. 47:52 1.
2 Anne Kaae-Nielsen 1:07:12 4. 1:55:04 3.
3 Kirsten Møller 1:01:21 3. 2:56:25 3.
4. 4504 Svendborg/OPI 1 3:19:39 +35:51
1 Anita Lunding 58:54 4. 58:54 4.
2 Gitte R. Christoffersen 55:59 2. 1:54:53 2.
3 Annette Færing 1:24:46 5. 3:19:39 4.
5. 4503 OK SYD 1 3:34:44 +50:56
1 Hanne Ljungberg 1:05:54 5. 1:05:54 5.
2 Anne-Marie Jensen 1:19:39 5. 2:25:33 5.
3 Ulla Pallesen 1:09:11 4. 3:34:44 5.
6. 4506 Søllerød OK 2 4:18:38 +1:34:50
1 Anne Skovbæk 1:09:54 6. 1:09:54 6.
2 Marianne Illum 1:23:03 6. 2:32:57 6.
3 Susanne Thrane 1:45:41 6. 4:18:38 6.
H55
(4.4 + 4.4 + 4.4)
1. 5554 Helsingør SOK 1 1:56:05
1 Torben Seir 42:52 3. 42:52 3.
2 Svend Erik Mathiassen 42:00 1. 1:24:52 1.
3 Rolf Lund 31:13 1. 1:56:05 1.
2. 5551 Ballerup OK 1 2:23:58 +27:53
1 Jørgen Skaarup 37:49 1. 37:49 1.
2 Niels Aabye 1:00:42 4. 1:38:31 2.
3 Gregers Jørgensen 45:27 2. 2:23:58 2.
3. 5556 OK H.T.F. 1 2:40:52 +44:47
1 Jens Peder Jensen 48:43 6. 48:43 6.
2 Søren Dall 1:02:33 5. 1:51:16 5.
3 Arne Bertelsen 49:36 4. 2:40:52 3.
4. 5553 FROS/Melfar 1 3:00:47 +1:04:42
1 Gert Pedersen 47:26 5. 47:26 5.
2 Torben Hansen 55:16 3. 1:42:42 4.
3 John Hansen 1:18:05 5. 3:00:47 4.
5. 5557 Søllerød OK 1 3:28:12 +1:32:07
1 Niels Raagaard 1:35:58 7. 1:35:58 7.
2 Niels la Cour Bentzon 1:04:02 6. 2:40:00 6.
3 Bo Konring 48:12 3. 3:28:12 5.
- 5552 FIF Hillerød Orientering 1 Disk.
1 Søren Peter Larsen 41:22 2. 41:22 2.
2 Emil Olesen Disk.
3 Chris Bagge Disk.
- 5555 Horsens OK 1 Disk.
1 Hans Jørgen Vad 47:03 4. 47:03 4.
2 Henning Hansen 51:30 2. 1:38:33 3.
3 Michael Straube Disk.
H60
(4.4 + 4.4 + 4.4)
1. 6063 Tisvilde Hegn OK 1 2:15:51
1 Keld Johnsen 40:24 1. 40:24 1.
2 Peter Wraa 56:29 7. 1:36:53 2.
3 Leif E. Larsen 38:58 2. 2:15:51 1.
2. 6061 Silkeborg OK 1 2:20:15 +04:24
1 Knud Fjordvald 40:47 2. 40:47 2.
2 Erik Nysom 50:20 2. 1:31:07 1.
3 Bjarne Christensen 49:08 6. 2:20:15 2.
3. 6064 Viborg OK 1 2:21:00 +05:09
1 Steen Frandsen 45:03 5. 45:03 5.
2 Arne Moe-Jensen 58:34 8. 1:43:37 6.
3 Keld Gade 37:23 1. 2:21:00 3.
4. 6059 OK Roskilde 1 2:21:43 +05:52
1 Aksel Andersen 42:52 3. 42:52 3.
2 Asger Jensen 54:48 5. 1:37:40 4.
3 Gunnar Grue-Sørensen 44:03 4. 2:21:43 4.
5. 6056 Odense OK 1 2:23:04 +07:13
1 Niels Rabølle 47:36 7. 47:36 7.
2 Gerhard Jensen 50:03 1. 1:37:39 3.
3 Torben Rasmussen 45:25 5. 2:23:04 5.
6. 6052 Esbjerg/West 1 2:38:53 +23:02
1 Arne Nygaard 44:30 4. 44:30 4.
2 Tonny Schwærter 54:47 4. 1:39:17 5.
3 Jørgen Bang 59:36 12. 2:38:53 6.
7. 6055 Horsens OK 1 2:45:24 +29:33
1 Poul Erik Christensen 1:00:05 13. 1:00:05 13.
2 Finn Ingwersen 54:11 3. 1:54:16 7.
3 Peer Straarup 51:08 8. 2:45:24 7.
8. 6057 OK H.T.F. 1 2:51:09 +35:18
1 Ove B. Therkildsen 59:52 12. 59:52 12.
2 Jørn F. Andersen 56:04 6. 1:55:56 8.
3 Keld Rasmussen 55:13 10. 2:51:09 8.
9. 6058 OK Pan Århus 1 3:06:14 +50:23
1 John Holm 58:25 11. 58:25 11.
2 Henrik Dagsberg 1:13:47 12. 2:12:12 12.
3 Frank Linde 54:02 9. 3:06:14 9.
10. 6062 Svendborg/OPI 1 3:06:31 +50:40
1 Hans Aage Hvalsøe Hansen 52:41 10. 52:41 10.
2 Svend Johansen 1:04:50 9. 1:57:31 9.
3 Bjarne Andersen 1:09:00 13. 3:06:31 10.
11. 6051 Ballerup OK 1 3:07:57 +52:06
1 Peter Nørgaard 1:00:06 14. 1:00:06 14.
2 Jan Kristoffersen 1:09:01 10. 2:09:07 11.
3 Jimmy Hoen 58:50 11. 3:07:57 11.
- 6053 Farum OK 1 Disk.
1 Kai Beck-Andersen 49:26 9. 49:26 9.
2 Peter Reinholdt Disk.
3 Jens Korsholm 50:01 7.
- 6054 Herning Orienteringsklub 1 Disk.
1 Kaj Kaspersen 48:46 8. 48:46 8.
2 Torben Isen 1:10:18 11. 1:59:04 10.
3 Frede Rasmussen Disk.
- 6060 Randers/Djurs OK 1 Disk.
1 Rolf Duedahl Nielsen 47:22 6. 47:22 6.
2 Max Hansen Disk.
3 Carl Malling 43:55 3.
D20
(4.9 + 4.9 + 4.9)
1. 2001 FIF Hillerød Orientering 1 2:03:21
1 Nicoline F. Klysner 38:05 1. 38:05 1.
2 Marie Cecilie Hartmeyer 44:06 2. 1:22:11 2.
3 Cecilie F. Klysner 41:10 2. 2:03:21 1.
2. 2004 Tisvilde Hegn OK 1 2:04:22 +01:01
1 Nikoline Tillingsøe 43:39 3. 43:39 3.
2 Line Cederberg 44:59 3. 1:28:38 3.
3 Amanda Falck Weber 35:44 1. 2:04:22 2.
3. 2005 Tisvilde Hegn OK 2 2:04:51 +01:30
1 Agnes Nørgård Kracht 41:04 2. 41:04 2.
2 Iben Valery 38:39 1. 1:19:43 1.
3 Mathilde Nørgård Kracht 45:08 4. 2:04:51 3.
4. 2003 Søllerød OK 1 2:15:01 +11:40
1 Astrid Maag 44:55 4. 44:55 4.
2 Astrid Skytte Kirkegaard 48:46 4. 1:33:41 4.
3 Agnes Jonsson 41:20 3. 2:15:01 4.
5. 2002 OK Pan Århus 1 2:32:24 +29:03
1 Caroline Finderup 50:48 5. 50:48 5.
2 Anna Spanner 53:34 5. 1:44:22 5.
3 Sofie Secher Thomsen 48:02 5. 2:32:24 5.
D21
(4.9 + 4.9 + 4.9)
1. 2103 Faaborg OK 1 1:50:59
1 Ita Klingenberg 37:54 1. 37:54 1.
2 Caroline Gjøtterup 37:48 2. 1:15:42 1.
3 Emma Klingenberg 35:17 3. 1:50:59 1.
2. 2105 OK Pan Århus 1 1:56:17 +05:18
1 Josephine Dewett Kristensen 51:07 6. 51:07 6.
2 Signe Søes 34:26 1. 1:25:33 5.
3 Ida Bobach 30:44 1. 1:56:17 2.
3. 2107 OK Øst Birkerød 1 1:58:01 +07:02
1 Helle Holm Clausen 42:04 2. 42:04 2.
2 Charlotte Thrane 38:26 3. 1:20:30 2.
3 Miri Thrane Ødum 37:31 4. 1:58:01 3.
4. 2101 Farum OK 1 2:08:30 +17:31
1 Line Søderlund 44:46 3. 44:46 3.
2 Masha Semak 39:16 5. 1:24:02 3.
3 Lea Reime 44:28 5. 2:08:30 4.
5. 2108 OK Øst Birkerød 2 2:20:56 +29:57
1 Rikke Kofoed 48:20 5. 48:20 5.
2 Nina Vindegaard Grønberg 47:32 7. 1:35:52 6.
3 Pernille Sommer 45:04 6. 2:20:56 5.
6. 2102 FIF Hillerød Orientering 1 2:32:22 +41:23
1 Maja Lykke Brinch 46:42 4. 46:42 4.
2 Signe Klinting 38:50 4. 1:25:32 4.
3 Olivia 1:06:50 8. 2:32:22 6.
- 2104 OK H.T.F. 1 Disk.
1 Mona L. Rasmussen Udg.
2 Camilla Bevensee 46:44 6.
3 Maja Alm 31:30 2.
- 2106 OK Pan Århus 2 Disk.
1 Hanna Aludden Disk.
2 Anne-Louise Gadsbølle 1:07:05 8.
3 Anne Møller Skaug 46:29 7.
D35
(4.9 + 4.9 + 4.9)
1. 3502 FIF Hillerød Orientering 1 2:06:10
1 Rikke Nygaard Monrad 42:52 1. 42:52 1.
2 Line Brun Stallknecht 40:25 1. 1:23:17 1.
3 Maria M. Høyer Staugaard 42:53 2. 2:06:10 1.
2. 3501 AllePiSk 1 2:43:53 +37:43
1 Naja Dan Møller 1:17:36 3. 1:17:36 3.
2 Merete Nørgaard 44:59 2. 2:02:35 3.
3 Elin Nørgård Kracht 41:18 1. 2:43:53 2.
3. 3503 OK Pan Århus 1 2:52:44 +46:34
1 Henriette Klostergaard Rokkjær 59:54 2. 59:54 2.
2 Grethe Leth Jørgensen 58:56 3. 1:58:50 2.
3 Jeanette Finderup 53:54 3. 2:52:44 3.
D40
(4.9 + 4.9 + 4.9)
1. 4002 Horsens OK 1 2:28:32
1 Susanne Loft Thyssen 46:53 1. 46:53 1.
2 Irene K. Mikkelsen 57:10 4. 1:44:03 2.
3 Rikke Holm Jensen 44:29 1. 2:28:32 1.
2. 4005 Silkeborg OK 1 2:35:31 +06:59
1 Rikke Lysemose Poulsen 1:03:58 4. 1:03:58 4.
2 Tine Rasmussen 41:57 1. 1:45:55 3.
3 Heidi Hinge Krogsgaard 49:36 3. 2:35:31 2.
3. 4001 FIF Hillerød Orientering 1 2:35:36 +07:04
1 Anne Maarup 47:42 2. 47:42 2.
2 Sandra Simonsen 53:25 2. 1:41:07 1.
3 Tine Alkjær 54:29 4. 2:35:36 3.
4. 4004 OK Sorø 1 3:03:24 +34:52
1 Eva Smedegaard 56:34 3. 56:34 3.
2 Søs Munch Hansen 53:29 3. 1:50:03 4.
3 Berit Ahlmann Hansen 1:13:21 5. 3:03:24 4.
5. 4003 OK H.T.F. 1 3:05:44 +37:12
1 Guri Alm 1:07:04 5. 1:07:04 5.
2 Diana Finderup Jessen 1:10:42 5. 2:17:46 5.
3 Jette Klogborg 47:58 2. 3:05:44 5.
H50
(4.9 + 4.9 + 4.9)
1. 5051 FIF Hillerød Orientering 1 2:02:26
1 Lars Konradsen 43:19 4. 43:19 4.
2 Jens Viktor Nørgaard 39:44 1. 1:23:03 1.
3 Carsten Stenberg 39:23 4. 2:02:26 1.
2. 5063 Tisvilde Hegn OK 1 2:03:55 +01:29
1 Henrik Nielsen 44:46 5. 44:46 5.
2 Henrik Albahn 41:16 2. 1:26:02 3.
3 Jens Jørgen Hansen 37:53 3. 2:03:55 2.
3. 5059 Silkeborg OK 1 2:08:24 +05:58
1 Morten Kjær 47:44 6. 47:44 6.
2 Jens Børsting 44:21 4. 1:32:05 5.
3 Erik Bobach 36:19 2. 2:08:24 3.
4. 5064 Aalborg OK 1 2:09:23 +06:57
1 Jørgen Schnack 42:52 3. 42:52 3.
2 Jørgen Bruun 51:15 7. 1:34:07 6.
3 Jan Møller 35:16 1. 2:09:23 4.
5. 5054 OK Pan Århus 1 2:10:21 +07:55
1 Torben Utzon 41:37 1. 41:37 1.
2 Kent Lodberg 42:10 3. 1:23:47 2.
3 Jan Thomsen 46:34 6. 2:10:21 5.
6. 5065 Aalborg OK 2 2:23:34 +21:08
1 Michael Fischer 50:30 10. 50:30 10.
2 Søren Flytkjær 46:51 5. 1:37:21 7.
3 Walther Rahbek 46:13 5. 2:23:34 6.
7. 5053 HGO-63 1 2:23:36 +21:10
1 Arne Kristensen 41:45 2. 41:45 2.
2 Jesper Børsting 47:03 6. 1:28:48 4.
3 Svend-Erik Munck 54:48 9. 2:23:36 7.
8. 5052 Herning Orienteringsklub 1 2:34:11 +31:45
1 Kenn Kristensen 50:07 7. 50:07 7.
2 Søren Andersen 55:02 10. 1:45:09 10.
3 Lucia Aagaard 49:02 7. 2:34:11 8.
9. 5057 OK Øst Birkerød 1 2:35:08 +32:42
1 Erik Øhlenschlæger 50:26 9. 50:26 9.
2 Jens Bentsen 53:59 8. 1:44:25 9.
3 Erik Ellegaard Simonsen 50:43 8. 2:35:08 9.
10. 5060 Silkeborg OK 2 3:03:23 +1:00:57
1 Jens Ozol 52:50 11. 52:50 11.
2 Niels Stadel 1:05:49 13. 1:58:39 11.
3 Anker Møller 1:04:44 12. 3:03:23 10.
11. 5062 Søllerød OK 2 3:10:16 +1:07:50
1 Kaj Maag 59:22 13. 59:22 13.
2 Uffe Just Pedersen 1:06:54 14. 2:06:16 14.
3 Henrik Molsen 1:04:00 11. 3:10:16 11.
12. 5058 OK Øst Birkerød 2 3:13:58 +1:11:32
1 Thomas Østergaard 1:00:24 14. 1:00:24 14.
2 Jan Jakobsen 1:10:35 15. 2:10:59 15.
3 Peter Krogh 1:02:59 10. 3:13:58 12.
13. 5056 OK SYD 1 3:34:34 +1:32:08
1 Ove Petersen 1:01:06 15. 1:01:06 15.
2 Michael Termansen 58:25 11. 1:59:31 12.
3 Michael W. Nielsen 1:35:03 14. 3:34:34 13.
14. 5055 OK Roskilde 1 3:35:07 +1:32:41
1 Michael Leth Jess 59:13 12. 59:13 12.
2 Jesper Fonager Christensen 1:03:11 12. 2:02:24 13.
3 Henrik Boesen 1:32:43 13. 3:35:07 14.
- 5061 Søllerød OK 1 Disk.
1 Kim Find Andersen 50:11 8. 50:11 8.
2 Svend-Erik Jepsen 54:02 9. 1:44:13 8.
3 Peter Østergaard Disk.
H40
(6.4 + 6.4 + 6.4)
1. 4060 Tisvilde Hegn OK 1 2:07:45
1 Rasmus Nielsen 45:20 1. 45:20 1.
2 Jesper David Jensen 43:17 2. 1:28:37 2.
3 Thomas Jensen 39:08 1. 2:07:45 1.
2. 4055 OK Pan Århus 1 2:10:52 +03:07
1 Ebbe Møller Nielsen 46:16 3. 46:16 3.
2 Morten Fenger-Grøn 41:45 1. 1:28:01 1.
3 René Rokkjær 42:51 2. 2:10:52 2.
3. 4051 AllePiSk 1 2:28:23 +20:38
1 Jesper Grooss 46:00 2. 46:00 2.
2 Lars Munktved 54:33 3. 1:40:33 3.
3 Torben Nørgaard 47:50 3. 2:28:23 3.
4. 4058 Silkeborg OK 1 2:46:04 +38:19
1 Keld Hinge Krogsgaard 51:59 4. 51:59 4.
2 Peter Sinding Poulsen 55:27 4. 1:47:26 4.
3 Frederik Schiøtz 58:38 4. 2:46:04 4.
5. 4056 OK Pan Århus 2 2:55:41 +47:56
1 Henrik Bomm Hinge 58:29 7. 58:29 7.
2 Kenneth Skaug 57:04 5. 1:55:33 6.
3 Gert Johansson 1:00:08 5. 2:55:41 5.
6. 4053 FIF Hillerød Orientering 1 3:07:48 +1:00:03
1 Peter Løwenstein 52:15 5. 52:15 5.
2 Preben Brinch 1:01:22 7. 1:53:37 5.
3 Michael Splittorff 1:14:11 7. 3:07:48 6.
7. 4054 Horsens OK 1 3:10:31 +1:02:46
1 Flemming Thyssen 57:53 6. 57:53 6.
2 Allan Thesbjerg 1:00:43 6. 1:58:36 7.
3 Per Mønster Jørgensen 1:11:55 6. 3:10:31 7.
8. 4052 Ballerup OK 1 3:37:22 +1:29:37
1 Lars Rasmussen 1:06:25 9. 1:06:25 9.
2 Morten Ploug 1:04:54 8. 2:11:19 8.
3 Frank Rasmussen 1:26:03 8. 3:37:22 8.
- 4061 Aarhus 1900 Orientering 1 Disk.
1 Allan Hougaard Disk.
2 Kim Poulsen 1:15:26 10.
3 Jan Kølbæk 1:33:50 9.
- 4057 OK Sorø 1 Disk.
1 Kristian Kærsgaard 1:04:01 8. 1:04:01 8.
2 Kasper Levring 1:18:10 11. 2:22:11 9.
3 Morten Hass Disk.
- 4059 Svendborg/OPI 1 Disk.
1 Finn Henriksen 1:14:53 10. 1:14:53 10.
2 Per Storm Hansen 1:11:09 9. 2:26:02 10.
3 Uffe Nielsen Disk.
H45
(6.4 + 6.4 + 6.4)
1. 4557 OK Snab 1 2:25:44
1 Torben Kristensen 51:51 1. 51:51 1.
2 Flemming Jørgensen 44:21 1. 1:36:12 1.
3 Jesper Fenger-Grøn 49:32 2. 2:25:44 1.
2. 4561 Tisvilde Hegn OK 1 2:27:45 +02:01
1 Rolf Valery 53:51 3. 53:51 3.
2 Tim Falck Weber 47:20 2. 1:41:11 2.
3 Henrik Markvardsen 46:34 1. 2:27:45 2.
3. 4553 FIF Hillerød Orientering 1 2:36:23 +10:39
1 Bo Simonsen 53:37 2. 53:37 2.
2 Thomas Eriksen 50:43 3. 1:44:20 3.
3 Lars Simonsen 52:03 3. 2:36:23 3.
4. 4558 OK Øst Birkerød 1 2:51:51 +26:07
1 Bjarne Topp 55:31 5. 55:31 5.
2 Henrik Iwersen 1:00:54 5. 1:56:25 4.
3 Rasmus Ødum 55:26 4. 2:51:51 4.
5. 4559 Søllerød OK 1 2:57:41 +31:57
1 Steen Olsen 55:10 4. 55:10 4.
2 Mogens Hagedorn 1:03:48 6. 1:58:58 5.
3 Magnus Oscarsson 58:43 7. 2:57:41 5.
6. 4556 OK Roskilde 1 3:01:29 +35:45
1 Kent Pihl 56:54 7. 56:54 7.
2 Claus M Sihm 1:06:12 7. 2:03:06 6.
3 Anders Laage Kragh 58:23 6. 3:01:29 6.
7. 4554 FROS/Melfar 5 3:25:36 +59:52
1 Peter Knudsen 55:57 6. 55:57 6.
2 Thomas Sørensen 1:16:32 8. 2:12:29 7.
3 Uffe Sudergaard 1:13:07 10. 3:25:36 7.
8. 4551 AllePiSk 1 3:49:05 +1:23:21
1 Jørn Lind 1:19:06 9. 1:19:06 9.
2 Jørgen Rolighed Thyme 1:17:46 9. 2:36:52 9.
3 Michael Ertmann 1:12:13 9. 3:49:05 8.
9. 4555 FROS/Melfar 7 3:55:15 +1:29:31
1 Thomas Gabs 1:42:31 11. 1:42:31 11.
2 Carsten Lind 59:06 4. 2:41:37 10.
3 Claus F. Christensen 1:13:38 11. 3:55:15 9.
10. 4560 Søllerød OK 2 4:02:56 +1:37:12
1 Claus Kaae-Nielsen 1:35:29 10. 1:35:29 10.
2 Ulrik Illum 1:17:49 10. 2:53:18 11.
3 Anders Jonsson 1:09:38 8. 4:02:56 10.
11. 4552 Ballerup OK 1 4:07:17 +1:41:33
1 Troels Christensen 57:53 8. 57:53 8.
2 Alex Ottesen 1:24:22 12. 2:22:15 8.
3 Carsten Gemmer Hanghøj 1:45:02 12. 4:07:17 11.
- 4562 Tisvilde Hegn OK 2 Disk.
1 Sten Skytte Kirkegaard Disk.
2 Jens Kovsted 1:22:12 11.
3 Jakob Albahn 58:17 5.
H20
(7.4 + 7.4 + 7.4)
1. 2058 Tisvilde Hegn OK 1 2:35:50
1 Emil Øbro 49:16 1. 49:16 1.
2 Björn Cederberg 52:12 1. 1:41:28 1.
3 Jonas Falck Weber 54:22 3. 2:35:50 1.
2. 2053 OK Snab 1 2:44:58 +09:08
1 Viktor Gammeljord 53:56 2. 53:56 2.
2 Morten Schou 1:03:52 4. 1:57:48 3.
3 Magnus Dewett 47:10 1. 2:44:58 2.
3. 2056 Søllerød OK 1 2:45:10 +09:20
1 Aske Jepsen 55:40 3. 55:40 3.
2 Simon Thrane Hansen 57:44 2. 1:53:24 2.
3 Magnus Maag 51:46 2. 2:45:10 3.
4. 2057 Søllerød OK 2 3:17:06 +41:16
1 Johan Lindbjerg Skovbæk 57:15 5. 57:15 5.
2 Mikkel Kaae-Nielsen 1:06:34 5. 2:03:49 4.
3 Martin Illum 1:13:17 5. 3:17:06 4.
5. 2055 Silkeborg OK 1 3:23:58 +48:08
1 Tjalfe Egholm Rude 1:17:09 6. 1:17:09 6.
2 Christian Bagger Hagner 1:02:21 3. 2:19:30 6.
3 Emil Beck Laursen 1:04:28 4. 3:23:58 5.
- 2052 OK H.T.F. 1 Disk.
1 Nicklas Finderup Jessen 1:33:48 8. 1:33:48 8.
2 Peter Klogborg 1:28:37 9. 3:02:25 9.
3 Jakob E Juhl Disk.
- 2059 Tisvilde Hegn OK 2 Disk.
1 Sebastian Laust Olsen 1:50:46 9. 1:50:46 9.
2 Asger Skytte Kirkegaard 1:07:51 6. 2:58:37 8.
3 Carl Emil Schøier Kovsted Disk.
- 2051 OK GORM 1 Udg.
1 Holger V Petersen 55:40 3. 55:40 3.
2 Joakim Damgaard 1:22:58 8. 2:18:38 5.
3 Mathias A. Rasmussen Udg.
- 2054 OK Snab 2 Udg.
1 Jens Christian Gammeljord 1:22:20 7. 1:22:20 7.
2 Kristian Blok 1:14:04 7. 2:36:24 7.
3 Rasmus Nygaard Rasmussen Udg.
H21
(7.4 + 7.4 + 7.4)
1. 2151 FIF Hillerød Orientering 1 2:20:22
1 Jeppe Ruud 48:28 4. 48:28 4.
2 Anders Konring 49:43 1. 1:38:11 1.
3 Søren Schwartz 42:11 1. 2:20:22 1.
2. 2157 OK Pan Århus 1 2:23:08 +02:46
1 Søren Bobach 45:47 1. 45:47 1.
2 Claus Hallingdal Bloch 52:27 3. 1:38:14 2.
3 Rasmus Djurhuus 44:54 4. 2:23:08 2.
3. 2164 OK Øst Birkerød 1 2:31:48 +11:26
1 Michael Sørensen 49:52 5. 49:52 5.
2 Søren Skaarup Larsen 58:13 8. 1:48:05 5.
3 Thor Nørskov 43:43 3. 2:31:48 3.
4. 2153 FROS/Melfar 1 2:35:19 +14:57
1 Thomas Knudsen 46:57 2. 46:57 2.
2 Henrik Rindom Knudsen 52:50 4. 1:39:47 3.
3 Mikkel Sørensen 55:32 8. 2:35:19 4.
5. 2154 Faaborg OK 1 2:36:05 +15:43
1 Bjarne Skovgaard Knudsen 1:00:20 14. 1:00:20 14.
2 Christian Nielsen 53:17 5. 1:53:37 10.
3 Tue Lassen 42:28 2. 2:36:05 5.
6. 2167 Søllerød OK 1 2:36:19 +15:57
1 Ulrik Nielsen 48:17 3. 48:17 3.
2 Troels Christiansen 1:01:36 10. 1:49:53 8.
3 Rasmus Thrane Hansen 46:26 5. 2:36:19 6.
7. 2161 OK Roskilde 1 2:40:57 +20:35
1 Michael Andersen 55:12 9. 55:12 9.
2 Martin Laage Kragh 52:17 2. 1:47:29 4.
3 Andreas Hougaard Boesen 53:28 6. 2:40:57 7.
8. 2155 Horsens OK 1 2:43:37 +23:15
1 Niklas Ingwersen 51:19 6. 51:19 6.
2 Kristian Vad 57:30 7. 1:48:49 7.
3 Mátyás Pèntek 54:48 7. 2:43:37 8.
9. 2160 OK Pan Århus 4 3:00:01 +39:39
1 Per Hjerrild 55:19 10. 55:19 10.
2 Giacomo Frattari 1:03:26 11. 1:58:45 11.
3 Bjarke Refslund 1:01:16 9. 3:00:01 9.
10. 2159 OK Pan Århus 3 3:04:38 +44:16
1 Lars Hjerrild 55:20 11. 55:20 11.
2 Lasse Grøn 1:07:36 14. 2:02:56 12.
3 Asbjørn Mathiasen 1:01:42 10. 3:04:38 10.
11. 2166 Silkeborg OK 1 3:11:54 +51:32
1 Christian Bobach 52:38 8. 52:38 8.
2 Stine Bagger Hagner 1:00:14 9. 1:52:52 9.
3 Jonathan Elvø Hansen 1:19:02 14. 3:11:54 11.
12. 2158 OK Pan Århus 2 3:14:38 +54:16
1 Christian Christensen 51:59 7. 51:59 7.
2 Emil Bovièn Thorsen 56:33 6. 1:48:32 6.
3 Jonathan Borup Jacobsen 1:26:06 16. 3:14:38 12.
13. 2156 Odense OK 1 3:22:22 +1:02:00
1 Jesper Stamp 1:07:10 16. 1:07:10 16.
2 Rasmus Iversen 1:05:04 12. 2:12:14 14.
3 Anders Winther Mortensen 1:10:08 11. 3:22:22 13.
14. 2169 Aalborg OK 1 3:37:47 +1:17:25
1 Bjarke Boserup 1:12:20 18. 1:12:20 18.
2 Claus Bobach 1:08:10 15. 2:20:30 15.
3 Kristoffer Sloth 1:17:17 12. 3:37:47 14.
15. 2162 OK Roskilde 2 3:38:35 +1:18:13
1 Kristian Juda Husgard 1:01:15 15. 1:01:15 15.
2 Kim Baunehøj Pedersen 1:07:09 13. 2:08:24 13.
3 Jacob Laage Kragh 1:30:11 17. 3:38:35 15.
16. 2165 OK Øst Birkerød 2 4:12:41 +1:52:19
1 Asker Øhlenschlæger 1:17:07 20. 1:17:07 20.
2 Finn Skouenborg 1:36:12 16. 2:53:19 17.
3 Casper Sørensen 1:19:22 15. 4:12:41 16.
17. 2168 Søllerød OK 2 4:13:12 +1:52:50
1 Andreas Mikkelsen Jensen 56:11 12. 56:11 12.
2 Nikoline Andersen 1:46:14 17. 2:42:25 16.
3 Mads Lassen 1:30:47 18. 4:13:12 17.
- 2163 OK Sorø 1 Disk.
1 Thomas Vejsnæs 59:15 13. 59:15 13.
2 Kåre Sørensen Disk.
3 Aimas Lund 1:18:21 13.
- 2152 FIF Hillerød Orientering 2 Udg.
1 Anders Bachhausen 1:07:59 17. 1:07:59 17.
2 nn Ikke startet
3 nn Disk.
- 2170 Aarhus 1900 Orientering 1 Ikke startet
1 Anton Rasmussen 1:16:53 19. 1:16:53 19.
2 Jakob Ekhard Edsen Ikke startet
3 Sune Dupont Ikke startet
H35
(7.4 + 7.4 + 7.4)
1. 3551 FIF Hillerød Orientering 1 2:52:39
1 Ulrik Staugaard 55:22 1. 55:22 1.
2 Mads K. Larsen 1:06:49 3. 2:02:11 2.
3 Rune Nygaard Monrad 50:28 2. 2:52:39 1.
2. 3553 OK H.T.F. 1 3:00:06 +07:27
1 Kristian Ørnsholt 55:31 2. 55:31 2.
2 Jakob Physant 1:04:04 1. 1:59:35 1.
3 Lasse Skare Therkildsen 1:00:31 3. 3:00:06 2.
3. 3554 OK Pan Århus 1 3:19:28 +26:49
1 Patrick McGrail 1:20:47 4. 1:20:47 4.
2 Morten Pedersen 1:09:25 4. 2:30:12 4.
3 Henrik Leth Jørgensen 49:16 1. 3:19:28 3.
4. 3552 Horsens OK 1 3:30:33 +37:54
1 Troels Nielsen 1:07:42 3. 1:07:42 3.
2 Nicolaj Nielsen 1:05:30 2. 2:13:12 3.
3 Martin Hastrup Dyrlund 1:17:21 5. 3:30:33 4.
5. 3555 Viborg OK 1 4:41:52 +1:49:13
1 Tommy Damsgaard 2:06:20 5. 2:06:20 5.
2 Jess Rasmussen 1:18:13 5. 3:24:33 5.
3 Jakob Gade 1:17:19 4. 4:41:52 5.
D65
(2.0 + 2.0)
1. 6504 Søllerød OK 1 56:49
1 Else Juul Hansen 29:50 1. 29:50 1.
2 Vibeke Bøgevig 26:59 1. 56:49 1.
2. 6506 Tisvilde Hegn OK 1 1:01:23 +04:34
1 Aase Neregaard 33:06 3. 33:06 3.
2 Inger Kirkegaard 28:17 2. 1:01:23 2.
3. 6505 Søllerød OK 2 1:08:17 +11:28
1 Jette Stepputat 34:00 4. 34:00 4.
2 Ellen Thisted 34:17 4. 1:08:17 3.
4. 6502 OK Roskilde 1 1:12:20 +15:31
1 Ane Veierskov 41:37 5. 41:37 5.
2 Inge Jørgensen 30:43 3. 1:12:20 4.
5. 6503 OK73 1 1:21:07 +24:18
1 Marianne Lykking 33:05 2. 33:05 2.
2 Else Gudme 48:02 5. 1:21:07 5.
- 6501 Ballerup OK 1 Disk.
1 Kirsten Truelsen Disk.
2 Lisbeth Jensen Disk.
D60
(2.6 + 2.7 + 2.7)
1. 6001 Horsens OK 1 2:22:52
1 Tove Straarup 51:18 1. 51:18 1.
2 Trille Ditlevsen 48:50 1. 1:40:08 1.
3 Elin Holm Jensen 42:44 1. 2:22:52 1.
2. 6002 OK Pan Århus 1 2:57:27 +34:35
1 Lis L. Carlsen 57:37 2. 57:37 2.
2 Lilian Sørensen 1:13:13 2. 2:10:50 2.
3 Else Hass 46:37 2. 2:57:27 2.
H/D185
(2.7 + 2.7 + 2.7)
1. 8506 Faaborg OK 2 1:52:04
1 Lis Knudsen 37:44 9. 37:44 9.
2 Leif Skovgaard Knudsen 36:16 2. 1:14:00 3.
3 Mogens Bøgh 38:04 4. 1:52:04 1.
2. 8505 Faaborg OK 1 1:53:05 +01:01
1 Erik Damgaard 36:32 7. 36:32 7.
2 Lotte Hjort 40:24 6. 1:16:56 5.
3 Søren Klingenberg 36:09 3. 1:53:05 2.
3. 8516 OK S.G. 1 1:54:48 +02:44
1 Randi Hansen 37:08 8. 37:08 8.
2 Birgit Hausner 37:05 3. 1:14:13 4.
3 Jan Hausner 40:35 6. 1:54:48 3.
4. 8503 Farum OK 1 2:02:07 +10:03
1 Annlou Husen 38:45 10. 38:45 10.
2 Ole Christiansen 42:40 8. 1:21:25 8.
3 Ole Husen 40:42 7. 2:02:07 4.
5. 8518 Silkeborg OK 1 2:04:52 +12:48
1 Knud Vogelius 40:01 11. 40:01 11.
2 Susanne Gasbjerg 39:28 5. 1:19:29 7.
3 Vibeke Vogelius 45:23 11. 2:04:52 5.
6. 8509 Helsingør SOK 2 2:07:08 +15:04
1 Lene Jensen 30:32 1. 30:32 1.
2 Peter Larsen 1:04:57 15. 1:35:29 12.
3 Bjarne B. Jensen 31:39 1. 2:07:08 6.
7. 8504 FIF Hillerød Orientering 1 2:12:48 +20:44
1 Eva Konring Olesen 34:53 4. 34:53 4.
2 Betty Folino 56:05 14. 1:30:58 9.
3 Jørgen Chr. Nielsen 41:50 8. 2:12:48 7.
8. 8512 Odense OK 1 2:17:14 +25:10
1 Palle Møller Nielsen 43:34 13. 43:34 13.
2 Lisette Christiansen 51:38 12. 1:35:12 11.
3 Preben Christiansen 42:02 9. 2:17:14 8.
9. 8514 OK H.T.F. 1 2:20:51 +28:47
1 Keld B. Nielsen 44:09 14. 44:09 14.
2 Tanya Prokhorova 54:25 13. 1:38:34 13.
3 Erland Skøt 42:17 10. 2:20:51 9.
10. 8513 OK GORM 1 2:21:01 +28:57
1 Lilli Hansen 42:14 12. 42:14 12.
2 Asta Terkelsen 36:04 1. 1:18:18 6.
3 Niels G. Hansen 1:02:43 15. 2:21:01 10.
11. 8511 Køge OK 1 2:21:26 +29:22
1 Karsten Richardt 35:52 6. 35:52 6.
2 Birgit Berner 1:05:08 17. 1:41:00 15.
3 Erik Løvgren Jensen 40:26 5. 2:21:26 11.
12. 8519 Søllerød OK 1 2:28:35 +36:31
1 Gert Bøgevig 48:08 16. 48:08 16.
2 Jens Aaris Thisted 45:24 9. 1:33:32 10.
3 Kirsten Olsen 55:03 13. 2:28:35 12.
13. 8507 Faaborg OK 3 2:31:20 +39:16
1 Bent Mikkelsen 35:03 5. 35:03 5.
2 Inger Andersen 1:04:57 15. 1:40:00 14.
3 Morten Lassen 51:20 12. 2:31:20 13.
14. 8508 Helsingør SOK 1 2:34:36 +42:32
1 Birgitte Krüger 46:44 15. 46:44 15.
2 Kirsten Ellekilde 1:15:21 18. 2:02:05 18.
3 Flemming Wendelboe 32:31 2. 2:34:36 14.
15. 8510 Herning Orienteringsklub 1 2:36:44 +44:40
1 Gitte Isen 33:03 3. 33:03 3.
2 Frants Nielsen 40:52 7. 1:13:55 2.
3 Bitten Nielsen 1:22:49 16. 2:36:44 15.
16. 8502 AllePiSk 2 2:45:27 +53:23
1 John Høegh Petersen 59:51 17. 59:51 17.
2 Gunnar Lorenzen 46:50 10. 1:46:41 16.
3 Annette Danielsen 58:46 14. 2:45:27 16.
17. 8515 OK H.T.F. 2 3:15:56 +1:23:52
1 Inger Marie Haahr 1:02:03 18. 1:02:03 18.
2 Per F. Henriksen 48:31 11. 1:50:34 17.
3 Mona Rasmussen 1:25:22 17. 3:15:56 17.
- 8517 OK Snab 1 Disk.
1 Poul A. Christensen 31:30 2. 31:30 2.
2 Kate Nielsen 38:09 4. 1:09:39 1.
3 Grethe Larsen Disk.
- 8501 AllePiSk 1 Ikke startet
1 Erik Sørensen Ikke startet
2 Ulla Hooge Ikke startet
3 Mogens Hansen Ikke startet
H75
(2.7 + 2.7)
1. 7553 Tisvilde Hegn OK 1 1:17:50
1 Kurt Valery 37:41 1. 37:41 1.
2 Egon Neregaard 40:09 1. 1:17:50 1.
2. 7552 Farum OK 1 1:36:08 +18:18
1 Bendt Frandsen 40:25 2. 40:25 2.
2 Holger Karlsmose 55:43 2. 1:36:08 2.
3. 7551 Ballerup OK 1 1:41:50 +24:00
1 Govert Heede 44:21 3. 44:21 3.
2 Gunnar Tamberg 57:29 3. 1:41:50 3.
H70
(3.0 + 3.0)
1. 7054 Kolding OK 1 1:09:01
1 Jack Skrydstrup 34:43 1. 34:43 1.
2 Jørn Thomsen 34:18 2. 1:09:01 1.
2. 7057 OK Pan Århus 1 1:15:26 +06:25
1 Knud Sørensen 42:39 4. 42:39 4.
2 Flemming Nørgaard 32:47 1. 1:15:26 2.
3. 7052 Faaborg OK 1 1:22:40 +13:39
1 Aksel Skovlyst 44:28 6. 44:28 6.
2 Hans Larsen 38:12 3. 1:22:40 3.
4. 7059 OK73 2 1:23:23 +14:22
1 Knud Lykking 44:06 5. 44:06 5.
2 Gunner Jørgensen 39:17 4. 1:23:23 4.
5. 7055 Odense OK 1 1:33:36 +24:35
1 Olav Odgaard 54:19 9. 54:19 9.
2 H. V. Jensen 39:17 4. 1:33:36 5.
6. 7060 Silkeborg OK 1 1:34:07 +25:06
1 Poul Nøhr 37:49 3. 37:49 3.
2 Erik Anders Jensen 56:18 10. 1:34:07 6.
7. 7061 Svendborg/OPI 1 1:39:23 +30:22
1 Knud Erik Thomsen 46:39 7. 46:39 7.
2 Herluf Jensen 52:44 9. 1:39:23 7.
8. 7051 FIF Hillerød Orientering 1 1:39:43 +30:42
1 Henning Løwenstein 48:30 8. 48:30 8.
2 Jens Høyer Olsen 51:13 8. 1:39:43 8.
9. 7056 OK H.T.F. 1 1:39:53 +30:52
1 Kaj Ove Rasmussen 54:45 10. 54:45 10.
2 Hans Nielsen 45:08 6. 1:39:53 9.
10. 7058 OK Pan Århus 2 1:50:31 +41:30
1 Bent Nielsen 1:00:00 11. 1:00:00 11.
2 Finn Hother Madsen 50:31 7. 1:50:31 10.
- 7053 Helsingør SOK 1 Disk.
1 Jørgen Jensen 37:26 2. 37:26 2.
2 Flemming Larsen Disk.
D13-16
(3.5 + 3.2 + 3.5)
1. 1601 FIF Hillerød Orientering 1 1:39:26
1 Camilla Larsen 38:21 1. 38:21 1.
2 Annika Simonsen 27:26 1. 1:05:47 1.
3 Nikoline Holm Splittorff 33:39 1. 1:39:26 1.
2. 1605 Silkeborg OK 1 2:05:49 +26:23
1 Sara Lysemose Poulsen 44:52 4. 44:52 4.
2 Birka Øhlenschlæger Nielsen 35:43 2. 1:20:35 2.
3 Celine Hinge Krogsgaard 45:14 3. 2:05:49 2.
3. 1602 Kolding OK 1 2:11:52 +32:26
1 Tine Dalgaard 49:57 5. 49:57 5.
2 Christa Blach Madsen 37:12 3. 1:27:09 3.
3 Trine Eg Staugaard 44:43 2. 2:11:52 3.
4. 1603 OK Snab 1 2:27:18 +47:52
1 Amanda Isaksen 42:39 3. 42:39 3.
2 Sofie Slot Fenger-Grøn 46:58 4. 1:29:37 5.
3 Rikke Rasmussen 57:41 4. 2:27:18 4.
- 1604 OK Øst Birkerød 1 Ikke startet
1 Marie Erskov Krogh 42:23 2. 42:23 2.
2 Amalie Ellegaard Severinsen 47:07 5. 1:29:30 4.
3 nn Ikke startet
D/H-12
(3.0 + 3.0 + 3.0)
1. 1211 Horsens OK 1 49:10
1 Rebecca Loft Thyssen 16:30 6. 16:30 6.
2 Anne Sofie Thyssen Harfot 17:07 3. 33:37 4.
3 Jacob Klærke Mikkelsen 15:33 2. 49:10 1.
2. 1219 OK Snab 1 49:11 +00:01
1 Jeppe Caspersen 16:44 8. 16:44 8.
2 Eva Örnhagen Jørgensen 17:22 4. 34:06 5.
3 Felix Isaksen 15:05 1. 49:11 2.
3. 1214 Kolding OK 1 49:13 +00:03
1 Gustav Vinther Østermark Jensen 16:08 5. 16:08 5.
2 Niels Dalgaard 15:52 2. 32:00 2.
3 Jens Dalgaard 17:13 4. 49:13 3.
4. 1204 FIF Hillerød Orientering 1 49:32 +00:22
1 Lukas Kjær Hemmingsen 15:18 1. 15:18 1.
2 Sigrid Høyer Staugaard 15:44 1. 31:02 1.
3 Siri Simonsen 18:30 5. 49:32 4.
5. 1201 AllePiSk 1 53:18 +04:08
1 Oscar David Broman Jensen 17:31 10. 17:31 10.
2 Hedda Kärner Grooss 19:13 12. 36:44 9.
3 Theis Munktved 16:34 3. 53:18 5.
6. 1212 Horsens OK 2 53:47 +04:37
1 Erik Hedver Thesbjerg 16:05 4. 16:05 4.
2 Theresa Skouboe 17:26 5. 33:31 3.
3 Laura Holm Nielsen 20:16 10. 53:47 6.
7. 1216 OK GORM 1 54:07 +04:57
1 Esben Ø. Pedersen 16:47 9. 16:47 9.
2 Daniel K. Holm 18:05 9. 34:52 8.
3 Filip K. Holm 19:15 7. 54:07 7.
8. 1223 Tisvilde Hegn OK 1 54:10 +05:00
1 Xenia Bregensøe 16:41 7. 16:41 7.
2 Johanne Schøier Kovsted 17:49 7. 34:30 7.
3 Tobias Olloz 19:40 8. 54:10 8.
9. 1222 Søllerød OK 1 55:01 +05:51
1 Lukas Becker 15:56 2. 15:56 2.
2 Mary Lindbjerg Skovbæk 18:18 10. 34:14 6.
3 Camille Marie Næstoft Juhl 20:47 11. 55:01 9.
10. 1207 FROS/Melfar 1 58:40 +09:30
1 Matilde Skousen 21:50 16. 21:50 16.
2 Line Skousen 17:41 6. 39:31 12.
3 Jonas Gabs 19:09 6. 58:40 10.
11. 1217 OK Pan Århus 1 59:29 +10:19
1 Noah Tristan Hoffmann 20:18 14. 20:18 14.
2 Søren Møller Skaug 17:51 8. 38:09 10.
3 Asbjørn Kaltoft 21:20 13. 59:29 11.
12. 1218 OK Roskilde 1 59:40 +10:30
1 Jonas Fonager Ulsøe Johansen 16:01 3. 16:01 3.
2 Katrine Krogh Madsen 23:50 19. 39:51 13.
3 Karoline Fonager Ulsøe Johansen 19:49 9. 59:40 12.
13. 1205 FIF Hillerød Orientering 2 1:00:08 +10:58
1 Mathilde Poulsen 19:08 11. 19:08 11.
2 Asger Lindgreen Holmberg 19:40 13. 38:48 11.
3 Gustav L. Holmberg 21:20 13. 1:00:08 13.
14. 1221 Silkeborg OK 1 1:04:00 +14:50
1 Nanna Lysemose Poulsen 19:22 12. 19:22 12.
2 Maya Nygaard Rahr 22:55 17. 42:17 14.
3 Tobias Biering 21:43 15. 1:04:00 14.
15. 1208 FROS/Melfar 2 1:06:13 +17:03
1 Ulrikke Skov Kristensen 20:12 13. 20:12 13.
2 Laurits Egdal Kortegård 22:49 16. 43:01 16.
3 Maya Jensen 23:12 17. 1:06:13 15.
16. 1213 Horsens OK 3 1:08:04 +18:54
1 Lasse Fenger Vad 24:15 19. 24:15 19.
2 Jonas Ellegård Kokholm 18:43 11. 42:58 15.
3 Esben Amundsen 25:06 18. 1:08:04 16.
17. 1220 OK Snab 2 1:08:05 +18:55
1 Johanne Thomsen 23:28 17. 23:28 17.
2 Thilde Fusvad 21:26 14. 44:54 17.
3 Frederick Thaasti 23:11 16. 1:08:05 17.
18. 1206 FIF Hillerød Orientering 3 1:15:49 +26:39
1 Marius Nyhegn 24:30 20. 24:30 20.
2 Gustav Kjær Hemmingsen 22:44 15. 47:14 19.
3 Lasse Alkjær Eriksen 28:35 20. 1:15:49 18.
19. 1209 FROS/Melfar 3 1:23:06 +33:56
1 Mads Mikkelsen 23:53 18. 23:53 18.
2 Daniel Mikkelsen 33:52 22. 57:45 21.
3 Christian Ramus 25:21 19. 1:23:06 19.
20. 1202 Ballerup OK 1 1:27:05 +37:55
1 Ida Warberg Ploug 28:24 21. 28:24 21.
2 Cecilie Petersen 24:15 20. 52:39 20.
3 Magnus Andersen 34:26 22. 1:27:05 20.
21. 1203 Farum OK 1 1:27:34 +38:24
1 Filip Nielsen 35:17 22. 35:17 22.
2 Hannah Nielsen 23:31 18. 58:48 22.
3 Malte Kliem 28:46 21. 1:27:34 21.
22. 1215 Kolding OK 2 1:35:53 +46:43
1 Ellen Roungkvist Uhlemann 40:10 23. 40:10 23.
2 Christian Skaarup Uhlemann 34:31 23. 1:14:41 23.
3 Cecilia Skaarup Uhlemann 21:12 12. 1:35:53 22.
- 1210 Helsingør SOK 1 Disk.
1 Dicte Højbjerg Andersen 20:28 15. 20:28 15.
2 Sophie Petersen 25:46 21. 46:14 18.
3 Sarah Nommesen Disk.
DHmax43
(3.4 + 3.0 + 3.4)
1. 4313 OK Sorø 1 1:14:46
1 Jonatan Høhne 30:39 5. 30:39 5.
2 Gustav Moll 16:51 4. 47:30 4.
3 Peter Hansen 27:16 2. 1:14:46 1.
2. 4304 FIF Hillerød Orientering 1 1:14:56 +00:10
1 Malthe Poulsen 28:10 2. 28:10 2.
2 Frederik Holm Splittorff 16:06 2. 44:16 1.
3 Thomas Steinthal 30:40 3. 1:14:56 2.
3. 4309 Kolding OK 1 1:18:22 +03:36
1 Cecilie Eeg Højholt 30:11 4. 30:11 4.
2 Mikkel Eeg Højholt 16:01 1. 46:12 2.
3 Søren Eg Staugaard 32:10 6. 1:18:22 3.
4. 4306 FROS/Melfar 3 1:22:40 +07:54
1 Hedvig Gydesen 30:01 3. 30:01 3.
2 Magnus Skovhus Jespersen 16:15 3. 46:16 3.
3 Morten Rindom Knudsen 36:24 10. 1:22:40 4.
5. 4302 Farum OK 1 1:29:26 +14:40
1 Vitus Woge Nielsen 38:25 7. 38:25 7.
2 Marius Snedker Storgaard 23:48 10. 1:02:13 7.
3 Mikkel Lyskjær Jensen 27:13 1. 1:29:26 5.
6. 4307 Faaborg OK 1 1:33:49 +19:03
1 Oliver Thorsing Christensen 43:29 9. 43:29 9.
2 Peter Modler Hedemann 16:56 5. 1:00:25 5.
3 Sarah Nissen Pedersen 33:24 7. 1:33:49 6.
7. 4317 Aalborg OK 1 1:45:30 +30:44
1 Marko Birk Nielsen 48:00 10. 48:00 10.
2 Jonathan Birk Nielsen 25:49 12. 1:13:49 8.
3 Christian Møller 31:41 5. 1:45:30 7.
8. 4310 Kolding OK 2 1:50:02 +35:16
1 Ida Ravn Jacobsen 40:15 8. 40:15 8.
2 Niels Roungkvist Uhlemann 20:29 7. 1:00:44 6.
3 Marie Louise Henning 49:18 15. 1:50:02 8.
9. 4315 Silkeborg OK 1 2:00:40 +45:54
1 Johanne Biering 55:01 12. 55:01 12.
2 Ida Juul Schiøtz 28:07 13. 1:23:08 10.
3 Andreas Bagger Hagner 37:32 12. 2:00:40 9.
10. 4314 OK Sorø 2 2:02:49 +48:03
1 Mathilde Smedegaard Madsen 52:20 11. 52:20 11.
2 Hubert Schibsbye Møller 25:12 11. 1:17:32 9.
3 Max Rosenberg 45:17 14. 2:02:49 10.
11. 4318 Aarhus 1900 Orientering 1 2:16:11 +1:01:25
1 Mikkel Bo Kølbæk 1:16:29 16. 1:16:29 16.
2 Astrid Gylling Hougaard 23:02 8. 1:39:31 13.
3 Karen Abildgård Poulsen 36:40 11. 2:16:11 11.
12. 4308 Horsens OK 1 2:16:53 +1:02:07
1 Elise Purup-Nielsen 1:09:10 15. 1:09:10 15.
2 Ida Hedver Thesbjerg 23:17 9. 1:32:27 11.
3 Alberte Loft Thyssen 44:26 13. 2:16:53 12.
13. 4303 Farum OK 2 2:31:07 +1:16:21
1 Marta Kliem 1:00:41 14. 1:00:41 14.
2 Lærke Djurhuus Ipsen 35:52 15. 1:36:33 12.
3 Freja Kliem 54:34 16. 2:31:07 13.
14. 4311 Odense OK 1 2:59:16 +1:44:30
1 Ronja Munk 57:35 13. 57:35 13.
2 Laura Skrydstrup 48:05 16. 1:45:40 14.
3 Emilie Kampmann Olesen 1:13:36 17. 2:59:16 14.
- 4301 AllePiSk 1 Disk.
1 Frederikke Danielsen Disk.
2 Amalie Ertmann 28:33 14.
3 Andreas Duc Jørgensen 35:40 8.
- 4305 FIF Hillerød Orientering 2 Disk.
1 Sara Lykke Brinch 35:23 6. 35:23 6.
2 Andreas Alkjær Eriksen Disk.
3 Malte Kjær Hemmingsen 36:15 9.
- 4312 OK Roskilde 1 Disk.
1 Rasmus Krogh Madsen 27:02 1. 27:02 1.
2 Jakob Weigelt Svendsen Disk.
3 Anders Krogh Madsen Disk.
- 4316 Svendborg/OPI 1 Disk.
1 Annika Henriksen Disk.
2 Bjørn Rørbæk Kemp 19:01 6.
3 Anders Lunding Henriksen 30:57 4.
H13-16
(4.5 + 3.6 + 4.5)
1. 1653 OK Pan Århus 1 1:42:33
1 Andreas Bock Bjørnsen 36:01 1. 36:01 1.
2 Mikkel Holm Nielsen 35:14 3. 1:11:15 1.
3 Mads Møller Skaug 31:18 1. 1:42:33 1.
2. 1651 AllePiSk 1 1:46:32 +03:59
1 Eskil Nordahl Fundal 38:17 2. 38:17 2.
2 Mikkel Lau Petersen 36:02 5. 1:14:19 2.
3 Lasse Fugmann Thamdrup 32:13 4. 1:46:32 2.
3. 1656 Silkeborg OK 1 1:48:38 +06:05
1 Bjarke Egholm Rude 39:33 3. 39:33 3.
2 Elias Hinge Krogsgaard 36:55 6. 1:16:28 4.
3 Laurits Bidstrup Møller 32:10 3. 1:48:38 3.
4. 1659 Tisvilde Hegn OK 1 1:52:01 +09:28
1 Ida Øbro 41:19 4. 41:19 4.
2 Jakob Schøier Kovsted 35:07 2. 1:16:26 3.
3 Lasse Falck Weber 35:35 6. 1:52:01 4.
5. 1654 OK Snab 1 1:52:03 +09:30
1 Thomas Blok 42:47 6. 42:47 6.
2 Casper Thygesen 37:18 7. 1:20:05 7.
3 Morten Örnhagen Jørgensen 31:58 2. 1:52:03 5.
5. 1657 Søllerød OK 1 1:52:03 +09:30
1 Julius Molsen 42:38 5. 42:38 5.
2 Anders Huus Pedersen 34:19 1. 1:16:57 5.
3 Rune Østergaard 35:06 5. 1:52:03 5.
7. 1655 OK Øst Birkerød 1 2:08:05 +25:32
1 Søren Thrane Ødum 42:48 7. 42:48 7.
2 Sune Øhlenschlæger 35:45 4. 1:18:33 6.
3 Rasmus Damgaard Nielsen 49:32 8. 2:08:05 7.
- 1652 Ballerup OK 1 Disk.
1 Mikkel Meldgaard Disk.
2 Karoline Saxtorph Schulz 40:41 9.
3 Lasse August Helweg 41:45 7.
- 1658 Søllerød OK 2 Disk.
1 Silas Schytte Olsen 1:12:08 8. 1:12:08 8.
2 Alberte Kaae-Nielsen 38:24 8. 1:50:32 8.
3 Thor Find Andersen Disk.
Åbenmix
(4.8 + 3.6 + 3.7)
1. 9008 Nordvest OK 1 2:22:30
1 Kristian Edsen 56:05 5. 56:05 5.
2 Jens Kobæk Edsen 42:03 1. 1:38:08 2.
3 Mette Edsen 44:22 3. 2:22:30 1.
2. 9001 AllePiSk 1 2:25:46 +03:16
1 Stefan Frands Petersen 38:14 1. 38:14 1.
2 Henriette Broman 57:19 5. 1:35:33 1.
3 Kersti Kärner 50:13 5. 2:25:46 2.
3. 9011 OK Roskilde 1 2:35:01 +12:31
1 Amalie Tripax 53:08 2. 53:08 2.
2 Lars Olsen 56:09 4. 1:49:17 4.
3 Runa Ulsøe 45:44 4. 2:35:01 3.
4. 9009 Odense OK 1 2:35:33 +13:03
1 Christian Volmar Skovsgaard 54:41 3. 54:41 3.
2 Claes Ø. Larsen 45:43 2. 1:40:24 3.
3 Jenni Volmar Skovsgaard 55:09 8. 2:35:33 4.
5. 9002 AllePiSk 2 2:38:36 +16:06
1 Henrik Wibe 56:51 6. 56:51 6.
2 Torkil Hansen 58:48 6. 1:55:39 5.
3 Camilla Bergmann 42:57 2. 2:38:36 5.
6. 9004 FROS/Melfar 8 2:55:44 +33:14
1 Jonathan Ramus 1:03:22 9. 1:03:22 9.
2 Anne Grethe Eriksen 1:01:54 8. 2:05:16 7.
3 Søren Mikkelsen 50:28 6. 2:55:44 6.
7. 9012 OK SYD 1 2:56:58 +34:28
1 Dorthe Kühl Petersen 1:07:05 10. 1:07:05 10.
2 Peter Pallesen 50:37 3. 1:57:42 6.
3 Frede Jacobsen 59:16 11. 2:56:58 7.
8. 9003 Ballerup OK 1 3:04:59 +42:29
1 Torben Schorlemmer 1:00:56 8. 1:00:56 8.
2 Tina Ottesen 1:06:54 9. 2:07:50 8.
3 Mette Rich 57:09 9. 3:04:59 8.
9. 9013 Silkeborg OK 1 3:20:56 +58:26
1 Oscar Holm Nørgaard 55:25 4. 55:25 4.
2 Niels Emil Katballe Larsen 1:27:21 13. 2:22:46 11.
3 Mette Voldum Jørgensen 58:10 10. 3:20:56 9.
10. 9007 Horsens OK 1 3:31:36 +1:09:06
1 Thomas Emil Jensen 1:07:20 11. 1:07:20 11.
2 Claudia Schmidt Thomsen 1:14:45 11. 2:22:05 10.
3 Frank Krog Jensen 1:09:31 14. 3:31:36 10.
11. 9006 Faaborg OK 2 3:32:33 +1:10:03
1 Helle Andersen 1:16:35 13. 1:16:35 13.
2 Laura Bøgh 1:12:26 10. 2:29:01 12.
3 Andreas Mikkelsen 1:03:32 12. 3:32:33 11.
12. 9005 Faaborg OK 1 3:44:48 +1:22:18
1 Ethna Cavanagh 1:10:49 12. 1:10:49 12.
2 Karen Lise Bøgh 1:28:08 14. 2:38:57 13.
3 Daniel Nissen Pedersen 1:05:51 13. 3:44:48 12.
- 9010 OK H.T.F. 1 Disk.
1 Oliver Korfitsen Udg.
2 Lisbeth Callesen 1:39:00 15.
3 Lars Klogborg 41:45 1.
- 9014 Tisvilde Hegn OK 1 Disk.
1 Ole D. Jensen 58:33 7. 58:33 7.
2 Christina Schøier 1:14:48 12. 2:13:21 9.
3 Celina Bregensøe Disk.
- 9015 Tisvilde Hegn OK 2 Disk.
1 Dennis Øbro Disk.
2 Ea Bregensøe 59:28 7.
3 Finn Bregensøe 51:09 7.